Borsa

Garanti BBVA’dan ESG ilişkili dolar/TL opsiyon süreci

Garanti BBVA, Bank of America (BofA) ile ESG (Çevresel, Toplumsal, Kurumsal Yönetişim) ilişkili Dolar/TL opsiyon süreci yaptı.

Bankanın gerçekleştirdiği dolar/TL opsiyon süreçlerinin belirli bir devirde muhakkak bir meblağ üzerinden BofA’yla yapılması durumunda ve tıpkı periyot içinde sözleşmesel olarak belirlenen ESG kriterlerine uyulması halinde Garanti BBVA’ya indirim uygulanacak.

Bahisle ilgili bilgi veren Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Aydın Güler, “Garanti BBVA memleketler arası bankaların ve yatırımcıların Türkiye’de çalışmak isteyeceği birinci banka olma vizyonu doğrultusunda; tecrübeli takımı ve iş yaratma kabiliyetindeki başarısıyla bölümüne taraf veriyor. Bankamızın sürdürülebilirlik projelerini çeşitlendirerek desteklemek gayesiyle, mart ayında ESG ilişkili birinci repo sürecimizi tamamlamamızın akabinde, sürdürülebilirlik performansına endeksli birinci TÜREV sürecini gerçekleştirdik. Bu yapıdaki REBATE (indirim) ise milletlerarası bağımsız çevresel ve toplumsal danışmanlık firması tarafından denetlenecek olan sürdürülebilirlik kriterlerine endekslendi.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.