Borsa

Garanti BBVA, Bank of America ile ESG kontaklı birinci türev sürecini gerçekleştirdi

Investing.com – Garanti BBVA (BME:BBVA), Bank of America (BofA) ile ESG (Çevresel, Toplumsal, Kurumsal Yönetişim) ilişkili birinci türev sürecini gerçekleştirdi. 

Garanti Bankası’nın gerçekleştirdiği USDTRY opsiyon süreçlerinin aşikâr bir devirde muhakkak bir meblağ üzerinden Bank of America ile yapılması durumunda ve tıpkı periyot içinde mukaveleye bağlı olarak belirlenen ESG kriterlerine uyulması halinde Garanti BBVA’ya indirim uygulanacağı bildirildi.

Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Aydın Güler bahisle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: 

Garanti BBVA, Mart ayında sürdürülebilirlik projelerini çeşitlendirerek desteklemek emeliyle ESG kontaklı birinci repo sürecini gerçekleştirmişti. Artık ise sürdürülebilirlik performansına endekslenen birinci türev sürecini gerçekleştirmiş oldu.

Aydın Güler mevzu hakkında yaptığı bilgilendirmede bu yapıdaki indirimin memleketler arası bağımsız çevresel ve toplumsal danışmanlık firması tarafından denetlenecek olan sürdürülebilirlik kriterlerine endekslendiğini lisana getirdi.

BBVA istekli hisse alımları bugün sona eriyor

Garanti BBVA payları, 25 Nisan tarihinde BBVA’nın istekli hisse alım teklifini 12,2 TL’den 15 TL’ye çıkarmasının akabinde pay alım programı çerçevesinde 15 TL fiyatından süreç görüyor. Bu teklifin ise 18 Mayıs (Bugün) tarihine kadar devam edeceği bildiri edilmişti.

BBVA’nın hisse alımlarının sona ermesinden sonra GARAN (IS:GARAN) pay fiyatının nasıl bir performans göstereceği merakla bekleniyor.

Müellif: Günay Caymaz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.