Kripto Para

FTX US, Pay Senedi Alım Satım Hizmeti Başlatıyor

Önde gelen kripto varlık alım satım platformlarından FTX’nin ABD kolu, sıfır kurullu pay senedi alım satım hizmeti sunacak. Hamle, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’in %7.6 Robinhood payı satın almasının akabinde geldi.

FTX US bugün, pay senedi alım satımı hizmeti sunmaya başlayacağını duyurdu. Yapılan basın açıklamasına nazaran kelam konusu hizmet, FTX US taşınabilir uygulaması aracılığıyla sunulacak ve yüzlerce ABD borsasında süreç gören şirkette ve borsada süreç gören fonlarda alım satım yapmaya imkan tanıyacak. Kullanıcılar Circle’ın stablecoini USDC ile süreç yapabilecek. FTX US lideri Brett Harrison husus hakkında yaptığı açıklamada şu tabirleri kullandı:

“Amacımız, tüm varlık sınıflarındaki müşterilerimize bütünsel bir yatırım hizmeti sunmak… Kişisel yatırımcıların şeffaf ve sezgisel bir kullanıcı arayüzü aracılığıyla basitçe kripto, NFT’ler ve klasik pay senedi alıp satabilmeleri için tek bir entegre platform oluşturduk.”

ABD’nin süreç hacmi açısından en büyük kripto varlık alım satım platformu Coinbase, bu çeşit bir hizmet sunmayı planlamadığını söylemişti. Dünyanın en büyük kripto varlık alım satım platformu Binance de daha evvel tokenize pay senedi hizmetini düzenleyici baskıları nedeniyle durdurmuştu. Bu nedenle kelam konusu atılım FTX’in biraz daha öne çıkmasını sağlayabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.