Kripto Para

Fed Raporu, ABD’de Kripto Yatırımının Tercih Edildiğini Gösteriyor

Fed, ABD halkının %12’sinin kripto para yatırımı yapmayı tercih ettiğini gösteren bir rapor yayınladı.

Fed, ABD halkının finansal ömürlerini inceleyen yıllık raporunu yayınladı. Rapor, Amerikalıların kripto paraları bir ödeme aracı olarak kullanmalarından ışıkta bir yatırım aracı olarak kullanma ihtimallerinin daha yüksek olduğunu gösteriyor.

ABD Hane Halkının 2021’deki Ekonomik Refahı raporu, Fed Kurulu’nun 2021 Ekim ve Kasım aylarında yapılan, dokuzuncu Yıllık Hane Halkı İktisadı ve Karar Verme Anketi’ne dayanmaktadır. Sonraki raporda birinci kere kripto kullanımına ait bilgiler de yer aldı.

Rapora nazaran 2021 yılında ankete katılan yetişkinlerin %12’si kripto para bulunduruyor yahut kullanıyordu. Bilgiler, kripto paraların daha çok yatırım aracı olarak tercih edildiğini, yetişkinlerin sadece %2’Sinin kripto paraları satın alma ve para göndermek için kullandığını gösterdi.

Rapor, dar gelirli kısmın kripto para kullanma mümkünlüğünün daha yüksek olduğunu sonucuna vardı. Kripto kullananların %13’ünün klasik banka hesabı yokken, %27’sinin de kredi kartı yok. Ortalama olarak kripto kullanan 10 yetişkinden yaklaşık 6’sı 50.000 doların altında bir gelire sahip. Yalnızca %24’ü 100.000 doların üzerinde gelire sahip.

Araştırma 2021’deki Omicron varyantı ortaya çıkmadan evvel yapıldı. Fed, araştırma daha sonra yapılsaydı daha farklı bir sonuç ortaya çıkabileceğini doğruladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.