Borsa

“Evim şirketleri” kontratlarının evresine başlandı

Tasarruf finansman kontratlarının periyoduna başlandı.

Tasfiye süreçleri Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) yapılan açıklamaya nazaran, 15 Nisan 2022 tarih ve 31810 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 7394 sayılı kanunun gereği, tasfiye süreçleri TMSF tarafından yürütülen ve kamuoyunda “evim şirketleri” olarak bilinen şirketlerin müşteri mukavelelerinin devredilmesi için imzalar atıldı ve bugün prestijiyle mukavelelerin fiili olarak, şahsen elden devir-teslim süreçlerine başlandı.

Buna nazaran devreden şirket, mukaveleleri teslim ettikten sonra, kısa ileti ile mukavelenin hangi şirkete devredildiğini müşteriye bildirecek. Mukaveleyi devralan şirket de müşterilerle bağlantıya geçecek.

Kontratları devralan şirketlerde gereksiz ağırlaşma olmaması ve süreçlerin süratli formda yürütülebilmesi için, kısa bildiri gelmeden, yeni şirkete müracaatta bulunulmaması değer arz ediyor.

Açıklamada, kontratlar devredildikten sonra, sürecin nasıl işleyeceği ile ilgili sıkça sorulan sorulara TMSF’nin internet sitesinde ayrıntılı karşılıkların yer verildiği belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.