Alt Coinler

Ethereum Mucidi, Bu Altcoin’i Nasıl Piyasaya Boşalttığını Anlattı!

21 Ocak’ta UpOnly Podcast’i ziyareti sırasında Ethereum mucidi Vitalik Buterin, Shiba Inu’yu (SHIB) piyasa dökerken hissettiklerini paylaştı. Öncesinde yaşananları ve Buterin’in açıklarını Kriptokoin.com okuyucuları için derledik.

Shiba Inu ekibi arzın yarısını armağan etti

Shiba Inu veya SHIB, geçen yıl değeri artan, Dogecoin’den ilham alan, Ethereum tabanlı meme tokeni. CoinGecko’dan alınan verilere göre, geçen yıl bir noktada SHIB %40.000.000’den fazla yükseldi ve tokene erken yatırım yapanları çok kısa bir sürede zengin yaptı. Geçen Mayıs ayında, anonim geliştiriciler, Buterin’e toplam SHIB token arzının %50’sini armağan ederek elindeki toplamı yaklaşık 8 milyar dolara çıkardı. Geliştiriciler bunu, Buterin’in arzı etkin bir şekilde yakacağını, azaltacağını ve talebi artıracağını düşündükleri için yaptı.

O ayın ilerleyen günlerinde Buterin, SHIB’yi ve o sırada yaklaşık 1,2 milyar dolar olan 50 trilyon SHIB de dahil olmak üzere çeşitli hayır kurumlarına aldığı diğer kripto bağışlarını Hindistan Covid Kripto Yardım Fonu’na gönderdi. Buterin daha sonra kalan SHIB tokenlerin yaklaşık %90’ını yaktı. O zamanki işlemlerden birine eklenmiş bir notta, “Bu tür bir gücün odağı olmak istemiyorum” dedi. Ancak Buterin’in bu tokenlerden tam olarak nasıl kurtulduğu tartışmalı olarak kadar ilginç.

Ethereum mucidi işlemler için yeni bilgisayar satın aldı

Buterin, işlemi tamamlamak için yeni bir dizüstü bilgisayar satın almak da dahil olmak üzere SHIB tokenlerine erişmek ve ardından göndermek için geçmesi gereken karmaşık süreci açıkladı. Düşüncelerini şunlarla paylaştı:

Aynı anda hem korkutucu hem de eğlenceliydi. Korkunç kısım, bu şimdiye kadar sahip olduğumdan daha fazla para.

Tokenlerin başlangıçta ayrı kağıt parçalarına yazılmış iki sayı şeklinde soğuk bir cüzdanda olduğunu söyledi. Özel anahtarı almak için iki sayıyı birleştirmesi gerektiğini ekledi:

Bu numaralardan biri benimleydi, diğeri ise Kanada’daki ailemin yanındaydı. Bu yüzden Kanada’daki ailemi arayıp numaralarını bana okumalarını söylemek zorunda kaldım.

Buterin, iki sayıyı bir araya getirdikten sonra Target’tan satın aldığı bilgisayara sayıları girdiğini söyledi:

ETH’imi bir işlem oluşturarak ve ardından Tarjay’dan (Target) sadece bu amaç için yaklaşık 300 dolara satın aldığım bir bilgisayarda gönderdim.

Buterin, dizüstü bilgisayarın internet bağlantısını tamamen kesmeden önce QR kodları oluşturmak için bir program indirdiğini söyledi. Ethereum işlemini oluşturduktan sonra QR kodunu telefonuyla taradı, dizüstü bilgisayara kopyaladı ve ardından etherscan.io/push Tx’e koydu. Sonunda Buterin, tokenları göndermeye başladığını söyledi:

Yani korkutucuydu ve sonunda bir James Bond filmi için muhtemelen iyi bir komplo oluşturacak bir prosedür içeriyordu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.