Alt Coinler

Ethereum Balinaları, SHIB’i Elden Çıkarıyor! Sebebi Nedir?

Ethereum (ETH) balinaları her vakit en âlâ Shiba Inu (SHIB) destekçileri ortasında olmuştur. Balinalar, SHIB varlıklarını toplu olarak 1 milyar doların üzerine çıkarmışlardı. Temel olarak, bu birinci 100 ETH cüzdanı Shiba Inu’da yükselişte, fakat bunun değişmek üzere olduğu görülüyor. Son vakitlerde, bu balinaların varlıklarının 1 milyar doların altına düştüğü belirtildi. Görünüşe nazaran bu eğilimdevam edecek üzere görünüyor. Kriptokoin.com olarak, ayrıntıları aktarıyoruz.

SHiB, FTX Token ile girdiği yarışta geride kaldı

İki hafta evvel, en âlâ Ethereum balinalarının Shiba Inu token’larının bir müddettir azaldığı bildirildi. Aylar sonra birinci kere pahanın 1 milyar doların altına düşmesiyle kritik bir noktaya ulaşmıştı. Bu, balinaların göğüs coin SHIB ile ilgili ne yaptıklarına ve neden görünüşte varlıklarını azalttıklarına dair soru işaretleri oluşturdu. Bunu takip eden haftalar, bu hissin hakikaten gerçek olduğunu ve bu büyük cüzdanların SHIB varlıklarının aslında düşüşte olduğunu kanıtlamıştı. Şuan SHIB token’lar artık en uygun 10 Ethereum balinasının tüm token varlıklarının yalnızca yüzde 10.75’ini oluşturuyor. Bu, SHIB’in token varlıklarının yüzde 15.23’ünü oluşturduğu Mayıs ayı başlarında bildirilenlerden neredeyse yüzde 5 oranında düştüğü manasına geliyor.

Bu sayı dolar bazında daha da iç karartıcı. İki hafta evvel, balina varlıkları 875.8 milyon dolar civarında bir eğilim gösteriyordu. Bugün, bu sayı 543.7 milyon dolara düştü. Bunun gösterdiği şey ise, Mayıs ayının başından bugüne kadar, Ethereum balina varlıklarının neredeyse yüzde 50 oranında azaldığıdır. SHIB ayrıyeten en yeterli 100 ETH balinası ortasında dolar kıymetine nazaran en büyük token konumu olarak pozisyonunu kaybetti. Bu başlık artık ETH en düzgün cüzdanları ortasında hakimiyet için göğüs coin’le yarışan FTX Token’a ilişkin.

Shiba Inu Yatırımcıları Bir Darbe Aldı

Artık, piyasa düşüşü birinci başladığında, Shiba Inu üzere kripto para üniteleri birtakım kayıplar yaşasa bile, epeyce güzel bir formda ayakta kalmışlardı. Bununla birlikte, yakında daha geniş bir marjla azalmaya başlayacakları için bunun çok uzun sürmeyeceği kanıtlanacaktır. 2022’nin birinci çeyreğinde, SHIB sahiplerinin çoğunluğu kendilerini kârda kaldığını görmüştü. İkinci çeyrek sona ererken, göğüs coin yatırımcılarının birçoklarının artık kayıplarla uğraştığı görülüyor.

IntoTheBlock’tan elde edilen bilgiler, tüm Shiba Inu yatırımcılarının yalnızca yüzde 24’ünün şu anda kar ettiğini göstermektedir. Daha büyük yatırımcı kümesi, yaklaşık yüzde 73’ü, ise ziyan etmiş durumda. KAr edenlerin birçok, Shiba Inu’yu bir yıl yahut daha uzun mühlet elinde tutanlardır ve daha kısa vadeli yatırımcılar ise kayıpların çoğunluğunu oluşturmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.