Alt Coinler

Elon Musk’tan İlham Alan Bu Altcoin’ler Çöktü! İşte Tablo..

Kasım ayında, kripto para üniteleri arka arda rekor düzeylere ulaştığında, “Dogs of Elon”, “Elon Sperm” yahut “AstroElon” üzere Elon Musk’tan ilham alan altcoin projelerinin toplam pahası 3,7 milyar doları buldu. Artık, bu kripto para ünitelerinin hepsi %80 düşmüş durumda.

Elon Musk’tan ilham alan altcoin projelerinin son durumu

Haziran ayında Musk, Twitter’dan kendisine bir Shiba Inu köpeği alacağını ve ona Floki ismini vereceğini söyledi ve anonim bir kişinin “Elon Musk’ın Shiba Inu’sundan esinlenerek” başlıklı bir kripto para ünitesi Floki Inu (FLOKI) başlatmasını istedi.

Musk, yavru köpeğini “Floki geldi” diye tweetlenen bir fotoğrafla dünyaya tanıttığında, FLOKI %4,000 yükseldi.

Elon Musk, 2021 boğasını ateşleyen isim olmuştu

2021’de Musk, tartışmasız bir numaralı kripto para fenomeni oldu. Tesla’nın CEO’su, bilhassa Tesla’nın ödemeler için BTC’yi kabul edeceğine dair tweet’i başkan kriptoyu harekete geçirdiğinde ve Tesla’nın BTC ödemelerini askıya alacağı tweet’inin BTC’nin düşmesine neden olduğu vakit, kripto piyasası hareketli güçlerini kanıtlamıştı.

Bir sonraki kripto hype avı, bir Japon Shiba Inu kazısından ilham alan bir değil iki “meme tokenin” – DOGE ve SHIB – piyasa kıymetine nazaran birinci 10 kripto para ünitesinde yer aldığı bir vakitte olgunlaşmıştı. Birebir vakitte, altcoin piyasası maksadı marsa gitmek olan Dogeelon Mars isimli bir göğüs token gördü. Kasım ayında kripto paralar tepe fiyatları zorlarken, bu meme’lerin piyasadan silineceğinden kimsenin haberi yoktu.

Göğüs token balonu patlaması

2021’de isminde “elon”, “musk”, “tesla” yahut “floki” sözleri olan toplam 52 kripto para ünitesi vardı. Ayı piyasası sırasında göğüs token’lerin piyasa bedeli düşerken, bu tıp kriptoların sayısı aslında bu devirde %50 arttı. Örneğin, Musk’ın Twitter’ı satın alacağına dair haberler yayıldıktan sonra, ‘Elon Twitter’ı Satın Alır’ (EBT) isimli bir kripto para ünitesi yalnızca bir saat içinde %5.000 artış gösterdi.

Artık Shiba Inu ve Dogecoin’de dahil, Dogelon Mars, Flokinomics, Floki Inu, Elon Sperm, AstroElon ve tüm göğüs token’ler düşüşte. Lakin, Kriptokoin.com olarak bu makalede aktardığımız üzere, geçtiğimiz günlerde Elon Musk, Tesla’nın DOGE kabulünü ve SpaceX’in yakında kabul edeceğini açıkladı. Eskisi kadar olmasa da Dogecoin fiyatını ateşlemede kâfi oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.