Kripto Para

Ekonomistten Önemli Altın Fiyatı Uyarısı: Önümüzdeki 2-3 Aya Dikkat!

Emlak ve Yatırım Uzmanı Mert Başaran, altın fiyatı hakkında bir tahminde bulundu. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere bazı analistler altının daha çok yükseleceğini düşündüğünden, şu anki 790 lira civarının alım için uygun olduğunu iddia ediyor. Başaran da böyle düşünen uzmanlardan biri oldu. İşte detaylar…

Mert Başaran: Altın fiyatı şu anda uyuyor!

Gram altın, 2022’nin başından bu yana genelde 700-800 lira aralığında gidip geldi. Yazım sırasında değerli metal, 793 liradan el değiştiriyor. Altının mevcut durumuna ve piyasaya yönelik açıklamalarda bulunan Emlak ve Yatırım Uzmanı Mert Başaran, öncelikle, “geleceği kimse bilemez, yalnızca teknik analiz üzerinden tahmin yapılabilir,” diyerek piyasalar konusunda herkesin yanılabileceğini söylüyor. Bunun ardından, “şu anki seviyesi 790-810 lira arasında” olan gram altını, “akıllı adamın” tekrar toplamaya başlayacağını düşünüyor. Alım seviyesi olarak ise 815-820 liraya işaret ediyor. Çünkü, bu seviyelerin görülmesinin, fiyatlar “kopup gidecek” anlamına geldiğini iddia ediyor.

Uzman, yatırım tavsiyesi vermediğini vurgulayarak gram altının şu anda “uyuduğunu”, “alınabileceğini” söylüyor. Ayrıca, önümüzdeki 2-3 aylık sürece dikkat çekerek Türkiye’de alınacak faiz kararının öncesinde ABD Merkez Bankası’nın vereceği karara bakmak gerektiğini vurguluyor. Gram altının 830 lira olduğu zaman dikkat edilmesi gerektiğini, bunun bir şey olduğuna işaret edeceğini kaydediyor. Son olarak, “yine aynı şekilde dolar 3 gün üst üste 14 lira üzerini görürse bir kopma olacağına işaret. O zaman işte dikkat edilmelidir” ifadelerini kullanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.