Kripto Para

Ekonomistler: Altın Fiyatları Hafta İçinde Bu Seviyelerde Olacak!

Altın fiyatları yeni haftanın ilk gününde yükseliş yaşadı. Böylece, geçtiğimiz haftalarda son iki ayın en yüksek seviyesine çıkan altının yaşadığı geri çekilme, tersine çevrilmiş oldu. Peki, sırada hangi seviyeler yer alıyor? Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Altın fiyatları hangi seviyeleri görebilir?

Altın, yeni haftanın ilk gününde bir miktar dip satın alım fırsatını kendine çekmiş gibi görünüyor. Değerli metal, önceki hafta, iki ayın en yüksek seviyesinden yaşanan geri çekilmenin büyük bir kısmını tersine çevirdi. Kanadalı finansal hizmet şirketi TD Securities’in ekonomistleri, sarı metalin bu hafta 1.830 dolar civarında konsolide olmasını bekliyor. Piyasa, ABD Merkez Bankası’nın (FED) ek faiz artırımlarını sergilemeye devam ediyor. TD Securities’in analistleri aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Para yöneticileri altın varlıklarındaki uzun pozisyonunu azalttı. Piyasa, 2022 için fiyatlanan tam 4 faiz artışı ve Mart ayına yakın bir faiz artışı ile fiyatlandırılan ek Fed faiz artırımlarından etkilenmeye devam ederken; değerli metaller, pozisyondaki bu önemli sarsıntının ardından bir konsolidasyona karşı savunmasız görünüyor. Gelecek hafta altının mevcut 1.830 dolar seviyesinin yakınında tutunmasını ve pozisyonlamanın uzun pozisyonlara doğru kaymasını bekliyoruz.

Yazım sırasında ons altın, yüzde 0.4’lük bir yükseliş ile 1.840 dolardan el değiştiriyor. Altının gram fiyatı ise 792 lira seviyelerinde. Bu hafta piyasanın merakla beklediği Fed toplantısı sonucu birçok uzman, piyasaların daha belirgin bir şekil alacağını düşünüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.