Kripto Para

Ekonomist, Altın’da 3.000 Dolar İçin Tarih Verdi!

ABD’deki enflasyon endişesi ve ABD Merkez Bankası Fed’in para politikasına yönelik tutumunun, uzun vadede ons altın fiyatını yükseltmesi bazı analistler tarafından bekleniyor. Ons altının fiyat değişimleri ve dolar/TL çiftindeki değişimler ise, gram altını etkiliyor. Uzmanlar, değerli metal fiyatında bu faktörleri de göz önüne alarak çeşitli tahminlerde bulunuyor. Bunlardan biri, ekonomist Tuna Kaya oldu. Kaya, gram altının ve ons altının rekor seviyelere çıkacağını öngörüyor. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Ekonomist, altın fiyatında rekor seviyeler öngörüyor

Youtube kanalından yaptığı açıklamalarda Tuna Kaya, değerli metalin hem ons hem de gram altın fiyatı için yükseliş öngörüyor. Ancak bu tahminlerinin uzun vadeye işaret ettiğini belirtmekte fayda var. Kaya, gram altının önümüzdeki süreçte yükseliş yaşayacağını düşünüyor. Kaya, ons altının 2022 yılında 2.200 ve 2.400 dolar civarlarında kapanabileceğini düşünüyor. 2023 yılında ise, ons altının 3.000 doları görebileceğini düşünüyor.

Enflasyon, küresel riskler gibi makroekonomik durumlara dikkat çeken ekonomist, şu anda altının önemli bir kırılmanın eşiğine geldiğini belirtiyor. Değerli metalin, enflasyondan korunma açısından oldukça önemli olduğunu belirten Tuna Kaya, ülkemizde de dolar/TL paritesinin gram altın konusunda kritik bir faktör olduğunun altını çiziyor. Dolar/TL paritesindeki gelişmelerin, gram altını 2.000 liraya getirebileceğini belirtirken 2023 yılında 3.000 lira işaretinin gözlemlenebileceğini düşünüyor. Sonuç olarak, ekonomist, altının portföylerde bulunması gerektiğini savunuyor ve “bu nedenle altınımıza sıkı sıkı sarılmalıyız” diyor. Yazım sırasında ons altın 1.846 dolardan işlem görürken gram altın 802 lira civarlarında.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.