Kripto Para

Ekonomist Altın Yatırımcılarına Seslendi: Bitti, Bekleyin!

2021’in Aralık ayı, döviz ve altın yatırımcıları için oldukça çalkantılı geçti. Dolar 18 lira seviyesini aşarken gram altın 1.000 lirayı gördü. Bazı yatırımcılar, panikle bu yüksek seviyelerden alım yaptı. Bir ekonomist, yüksek seviyelerden alım yapanlara çağrıda bulundu. Kriptokoin.com olarak ekonomist Hatice Kolçak’ın yorumlarının detaylarını aktarıyoruz…

Ekonomist, altın yatırımcılarına çağrıda bulundu

Yılın sonunda yükselen altın ve dolar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları sonrası durularak geri çekilmeler yaşadı. Bu durum, yüksek seviyelerden alım yapanların elindekileri satıp satmaması gerektiğini düşünmesine neden oldu. Bu yatırımcılara seslenen ekonomistlerden biri, Hatice Kolçak oldu. Kolçak, gram altın ve dolar için beklenmesine yönelik çağrıda bulundu.

Hatica Kolçak, uzun vadeli yatırımın önemine dikkat çekerek Türkiye’deki ekonomik piyasalarda artık “alım-satım” yaparak kâr edilen dönemin bittiğini, sona erdiğini iddia etti. Kolçak’a göre akıllıca hedef alıp uzun vadeli yatırım yaparak beklemek, herkesin yararına olacak. Ekonomist, “uzun vade” dediği süreci de açıklayarak 1-1.5 yıllık bir periyottan bahsediyor. Kolçak, “Bundan sonra daha akıllıca hedef alıyoruz. En az 1-1.5 yıl plan yapıyoruz,” ifadelerini kullanıyor.

Kendisinin en az bu zaman aralıklarına yönelik yatırım planı yaptığını duyuran Kolçak, uzun vadeli yatırımcı olmanın önemini ima ederek “kısa sürede kâr elde etmenin” artık zor olduğuna dikkat çekiyor. Üst seviyelerden yatırım yapanların, varlıkların düşüş yaşadığı zaman sepete eklemesi gerektiğini düşünüyor. Böylelikle zararın karşılanmış olacağını düşünüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.