Alt Coinler

Efsane İsim Geri Döndü: Altcoin Fiyatı Sıçradı!

Geçtiğimiz aylarda, efsanevi devi gelişicisi Andre Cronje’nin kesiminden ayrılacağını duyurması ilgili altcoin projelerinde yıkımı tetiklemişti. Bu altcoin’lerden biri olan Fantom (FTM) fiyatı bugün, Cronje’nin ağda kodlarının tekrar görünmesiyle sıçradı.

Andre Cronje’nin dönüşü Fantom (FTM) fiyatını fırlattı

Piyasa bedeline nazaran en büyük 57.kripto para ünitesi olan Fantom (FTM), geçtiğimiz saatlerde 0.3243 dolar taban düzeyinden %10’den fazla sıçradı. Böylelikle birinci 100 altcoin ortasında en güzel performans oldu. Yükselişin sebebi, Cronje’nin Fantom stablecoin platformu için kod oluşturduğunu ortaya çıkaran Github bilgilerinden kaynaklanıyor.

Kriptokoin.com haberlerinde yer verdiğimiz üzere, DeFi dalının en üretken geliştiricilerinden biri olarak kabul edilen Cronje ve ana geliştirici Anton Nell, Mart ayı başlarında beklenmedik bir halde Fantom’dan ayrılmıştı. Bundan sonra FTM fiyatı toparlanması uzun vakit alan keskin bir düşüş yaşadı.

Andre Cronje, güç bir devirde altcoin piyasasına geri dönüyor

Yaklaşık iki aylık bir ortadan sonra Cronje’nin dönüşü piyasanın güç bir periyoduna denk geldi. Fantom ağının stablecoin’i FUSD, geçen haftadan bu yana UST üzere fiyat istikrarını kaybediyor. Terra UST çöküşünü takip eden FUSD, yatırımcıları stablecoin’ler konusunda temkinli bırakıyor.

Efsanevi geliştirici Fantom stablecoin krizini çözmek için mi geri döndü?

Cronje, Fantom’un kullanıcıların FUSD’yi basmasına müsaade veren FMint teknolojisi üzerinde çalışıyor üzere görünüyor. Geri dönüşü, şiddetli piyasa baskısı nedeniyle stablecoin fiyatlarının istikrarsızlaştığı bir periyotta geldi. Coinmarketcap bilgilerine nazaran FUSD şu anda 0,6972 dolardan süreç görüyor, 1 dolar sabit fiyatının epey altında. Ayrıyeten Fantom, stablecoin sistemi değiştirdiğinde dolaylı olarak FUSD’nin dalgalanmasına neden oldu. FUSD aracılığıyla konumları korumak için protokol, yüksek teminatlandırma gerekliliklerini özetledi. Ayrıyeten konumları kapsamak için müsaade vereceği süreyi de belirtmedi.

Ek olarak, FUSD ayrıyeten dinamik bir faiz oranı görecek. Ancak stablecoin’in keskin bir biçimde sabitlenmesine bakılırsa, yatırımcıların hareketten şad olmadığı görülüyor.

Nisan ayının başlarında yayınladığı bir blog yazısında Cronje, “kriptonun öldüğünü” ilan etmiş ve bu alanda daha fazla düzenleme yapılması gerektiğini söylemişti. Ayrıyeten, kripto para piyasasının “temel ilkelerini” gölgede bırakan toplulukta servet oluşturmaya odaklanmayı da kınamıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.