Borsa

EDB/Lindsay: Körfez ülkelerinde çok fazla yatırım fırsatı var

Bahreyn İktisat Kalkınma Konseyi (EDB) Lider Yardımcısı Iain Lindsay Davos’ta Bloomberg HT’ye verdiği röportajında Körfez bölgesinde çok fazla yatırım fırsatı olduğunu belirtti ve Bahreyn’in de ortalarında olduğu Körfez Bölgesi’ndeki birçok ülkenin kalkınmaya çok önemli manada para harcadığının altını çizdi.

Lindsay “Çin bizim düşündüğümüz kadar süratli toparlanamayabilir, bu yüzden Körfez global büyümenin merkezlerinden biri olabilir” biçiminde konuştu.

Körfez ülkelerinde çok fazla yatırım fırsatı olduğunu söyleyen Lindsay geçen sene Bahreyn’e yaklaşık 1 milyar dolarlık direkt yabancı yatırım geldiğine dikkat çekti.

Hem ulaşım, hem lojistik, hem emlak projelerini kapsayan 30 milyar dolar civarında toparlanma planları olduğunu belirten altını çizen Lindsay Türk yatırımcılarına yaptığı davette “Körfez’e bakacak olursanız Bahreyn tam merkezde, başka ülkelerle kıyaslandığında nispeten daha ucuz ve yetenek bazımız çok uygun. Türk yatırımcılar da Suudi Arabistan yahut Birleşik Arap Emirliklerine bakıyor olabilir; ancak Bahreyn’e gelin. Bu iki piyasaya da buradan çok rahat ulaşabilirsiniz” formunda konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.