Alt Coinler

Dogecoin ve Cardano: Haftaya Bu Düzeylerde Görülebilir!

Kripto analisti Filip L’ye nazaran Dogecoin (DOGE) fiyatı, hem kuyruk riskleri hem de zıt rüzgarlar üzere ayı eğilimi gösteren teknik ögelerden ötürü baskı altında. Cardano fiyatı haftayı bir kayıpla daha kapatırken analist, ADA fiyatının, yatırımcılar kripto para ünitelerinden uzaklaştıkça daha fazla dezavantajlı pozisyona kaydığını belirtiyor. Filip L’nin DOGE ve ADA tahlillerini okuyucularımız için hazırladık.

“Dogecoin (DOGE)’nin %50 indirimli hale gelebilir”

Dogecoin (DOGE) fiyatı, 0,10 doların altında konsolide edilmesinin akabinde önümüzdeki hafta öbür bir bacak daha düşmeye ayarlandığından, 0,10 dolara veda etmenin tepesinde. Kartlarda üst taraf için bir test bile olmadığı için, fiyat hareketini daha yükseğe sıkıştırmak için boğaların ve sermaye girişinin olmadığını gösteriyor. Yakınlardaki birinci takviye düzeyi 0,040 dolar olduğundan, yakınlardaki destekleyici kolların olmaması risk göstergesi. Bu da fiyatı yükseltmek için kâfi boğa bulunmadan evvel %50’lik bir amortisman gerektiği manasına geliyor.

Dogecoin fiyatı, süratli bir biçimde yeni sermaye aktarılmazsa %50’den fazlasını kaybetme riskiyle karşı karşıya. Ayı trendi devam ederken, en kıymetli risk, yatay seyreden İzafî Güç Endeksi’nden (RSI) geliyor. Bu RSI düşmediği için, uzun bir esneme ortaya çıkabilir ve DOGE fiyatını daha fazla ve daha uzun vadede aşağı yanlışsız çekebilir. Bunu yaparak, yatırımcıların ilgisi daha da azalacaktır. Bu nedenle Dogecoin fiyatı bir daha asla 0,10 doların üzerinde gün ışığı görmeyecek.

DOGE fiyatının yanında, üst taraflarda birkaç sıkı kemerin oluşması sorunu var. Birinci başta tarihi temel düzey 0,1004 dolar, bunun yanında 55 günlük kolay Hareketli Ortalama 0,1255 dolar ve tarihi bir eksene paralel düşüyor. Sırasıyla üç ve dört hafta evvel görüldüğü üzere, her ikisi de güçlerini ve reddedilmelerini üst taraflı gösteriyor.

Dogecoin fiyatı için son öge, fiyat hareketinin art görüşte düzenleyici baskılarla birlikte büyük bir kuyruk riskleri ve jeopolitik tansiyonlar çantasına dönüşmesi. Bu, traderları ve sermaye akışını korkutuyor, alıcı tarafındaki talebi kurutuyor ve satıcılara fiyat hareketini daha da aşağı taraflı, 0,0409 dolara hakikat iterek kıymetin %50’sini kaybetmesi için alan sunuyor.

Üstte bol ölçüde üst düzey tespit edilmiş olsa da, piyasalar sakin suya girebilirse tüm bunlar kolay kolay devrilebilir. Pay senedi piyasalarının arka arda birkaç gün boyunca ekonomik datalar üzerinde toparlanmaya başlayabileceğini ve öteki varlık sınıflarında desteklenebileceğini varsayalım. Bu durumda, kripto para üniteleri, yatırımcıların fiyatları yükseltmek için para yatırmasıyla yine sermaye girişi görebilir. Daha evvel bahsedilen kapakların birçok kırılabilir, baltalanabilir yahut dilimlenebilir ve potansiyel olarak 0,18 doları üst hakikat vurabilir.

“ADA fiyatı, bir kuruşluk trade’e dönüşme riskiyle karşı karşıya”

Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere Cardano fiyatı, favori statüsünü kaybeden kripto para ünitelerinin düzensizliğine sürükleniyor. Güvenilmez görülmeye ve finansal piyasalardaki dalgalara ziyadesiyle maruz kalmaya başladı. Terra LUNA katliamının akabinde, kripto para ünitelerinin imajı önemli formda ziyan gördü ve ferdî yatırımcılar ve traderlar, işler hakikaten berbata giderse kıymetli kayıpların olabileceğini fark etti. Cardano fiyatı, akıllarının bir köşesinde geçen haftanın en düşük düzeyi olan 0,415 dolara gerileyerek ve bu düzeyden sonra %85’lik bir düşüşle 0,075 dolara düşme riskiyle yeni bir acı trade’i çeşidine girmeye hazırlanıyor.

ADA fiyatı, haftayı trade defterlerinde bir kayıpla daha kapatma konusunda kritik risk altında. Ardışık yedinci hafta kayıpla, yakınlarda bir geri dönüş yok üzere görünüyor. Temel dayanak düzeyleri yahut boğaların bir giriş ve geri dönüş için dayanabileceği ögeler yok. Trade idaresi içindeki stop ve stop kayıpları bir sıkıştırma için fazla açık olacağından buraya girmek aptalca olacaktır.

Bunun yerine ADA fiyatı, evvelki hafta düşen bıçağı yakalayan 0,415 dolara gerçek en azından aşağı istikametli bir test için ayarlanmış görünüyor. Geçen ayın S3’ü ve Mayıs’ın S2’si ile tıpkı vakte denk geliyor ve Göreli Güç Endeksi çok satıma girmeden evvel bu düşük noktaya yaklaşırken, ayılardan boğalara mümkün bir güç bölümü için büyüleyici bir alan haline getiriyor. Bununla birlikte, teknik bir kırılmanın ADA fiyatında bir yangın satışını tetiklemesi ve fiyat hareketini 0,075 dolara düşürmesi ve kripto para ünitesini %85’in üzerinde kayıpla hırpalaması kelam konusu olabilir.

Geri dönüşün kıvılcımı, bu ağır kuyruk riskleri söndükçe, piyasalardaki birtakım geniş ve sağlam risklerden gelebilir. Örneğin, Çin’in iktisat için yumuşak bir iniş gerçekleştirmeyi başarması ile Ukrayna durumu art planda biraz öldü. Bu ögeler, inanç ve itimat geri kazanıldığında Cardano fiyatı ve öteki kripto para üniteleri için hafif lakin daha uzun vadeli bir kuyruk rüzgarı yaratabilir. Bunun gerisinden ADA fiyatının 0,715 dolara geri dönmesini, kırmızı azalan trend çizgisinin üzerine çıkmasını ve 55 günlük Kolay Hareketli Ortalama hududuna karşı 0,900 dolara yükselmesini bekleyebliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.