Alt Coinler

Dogecoin Tutan Elon Musk’a Yönelik Çarpıcı İddia!

Bir Dogecoin hayranı olan Elon Musk’ın Twitter’ı satın alımının süreksiz olarak durdurulmasının akabinde, ortalık sakinleşmeden evvel uzun bir savaşa dair art plan ayrıntıları ortaya çıkıyor üzere görünüyor. Ünlü milyarderin Twitter’ı satın alması, yatırımcıların mahkemelere başvurması nedeniyle bir pürüzle karşılaşabilir.

Dogecoin sevdalısı Elon Musk’a dava şoku!

Reuters’e nazaran Elon Musk, Twitter yatırımcıları tarafından şirketteki payını açıklamayı geciktirdiği için dava edildi. Bu mevzu, Çarşamba günü Kaliforniya federal mahkemesine yapılan bir şikayette belirtildi. Elon Musk, Twitter’da Dogecoin (DOGE) kullanımı üzere kimi planları hayata geçirmeyi tasarladığı için gelişmeler dolaylı yoldan da olsa DOGE fiyatını etkiliyor.

Şikayete mevzu olan ana sav, Elon Musk’ın 14 Mart itibariyle toplumsal medya şirketindeki toplam payını açıklamayarak 156 milyon dolar tasarruf etmiş olması. Kelam konusu tarihe kadar Musk’ın Twitter’ın %5’inden fazlasını satın aldığı sav ediyorlar.

Elon Musk, piyasa manipülasyonu mu yaptı?

Göğüs coin’i Dogecoin hayranı milyarderin şirketin paylarını ‘yapay olarak düşük bir fiyattan’ satın alırken, piyasa manipülasyonuna başvurduğu argüman ediliyor. Virginia’dan William Heresniak tarafından temsil edilen yatırımcı kümesi, Elon Musk’ın Twitter satın alımında şu konulara dikkat çekiyor:

Elon Musk bundan sonra pay satın almaya devam etti ve nihayetinde Nisan ayı başlarında şirketin %9,2’sine sahip olduğunu açıkladı. Musk, Twitter’daki payını açıklamasını erteleyerek piyasa manipülasyonuna girişti ve Twitter paylarını yapay olarak düşük bir fiyata satın aldı.

Gelişme, Elon Musk’ın Twitter muahedesini süreksiz olarak durdurma kararının art planında geliyor. Kriptokoin.com haberlerinden de hatırlayacağınız üzere, durdurma kararı, tüm Twitter hesaplarının spam ve uydurma hesapların hissesini hesaplamanın detaylarını doğrulamakla ilgiliydi. Daha evvel Musk, Twitter idare heyeti ile 44 milyar dolarlık muahedeyi doğruladı.

Çarşamba günü, Twitter kurucu ortağı Jack Dorsey, Twitter’ın idare heyeti üyelerinden biri olarak misyonundan istifa etti. Geçen yıl CEO’luk vazifesinden istifa etmesinin akabinde bu atak esasen an sorunuydu. CEO misyonundan ayrıldığında bu mevzuda bir duyuru yapıldı ve kendisini şirket faaliyetlerinden aktif bir biçimde uzaklaştırdı.

Bugün erken saatlerde, toplumsal medya devi bir SEC evrakında Elon Musk’ın Twitter muahedesi için 6,25 milyar dolarlık bir pay daha eklediğini açıkladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.