Alt Coinler

Dogecoin Mucidi Yeniden Şaşırttı: 9 Yıldır Coin Almıyorum!

Jackson Palmer ile birlikte 2013 yılında birinci göğüs coin Dogecoin (DOGE)’i yaratan Billy Markus, dokuz yıldır kripto para almadığını söylüyor. Yakın tarihli bir tweet’te, büyük katkı sağladığı lakin bu piyasayı yakından takip ettiği bölüme yatırım yapmama nedenlerini açıkladı.

Doegcoin kurucusu 9 yıl evvel kripto yatırımını durdurdu, işte vücudu

Bir Twitter kullanıcısından hala kriptoya yatırım yapıp yapmadığına dair bir soruyu yanıtlarken Markus, Dogecoin’in piyasaya sürüldüğü yıl olan 2013’te “yatırım yapmayı bıraktığını” paylaştı. Artık, bahşişlerden halan bir ölçü kriptosunu yavaş yavaş sattığını söylüyor.

İşte bu yüzden artık kriptoya yatırım yok

En tanınan kripto para ünitelerinden birinin kurucusunun kâr için coin almayı bırakmasının sebebine gelince, kripto yatırımının kumarla muadil olduğuna inanıyor. Son vakitlerde birkaç sefer Markus, Twitter’daki kripto topluluğuna artık Dogecoin ile bağlantısı olmadığını ve bu projeye yine katılmayı yahut yeni bir proje başlatmayı planlamadığını hatırlattı. Bunun nedeni, bir kripto para ünitesi oluştururken kaçınılmaz olan kripto topluluğundan gelen tonlarca tenkitten ve zehirli yorumlardan kaçınmak istemesidir.

Elon Musk, Palmer’a geri döndü

Elon Musk, hafta sonu Twitter’da yaptığı bir yorumda Jackson Palmer’dan bahsetti ve “bazen negatif olabiliyor” dedi. Bu yoruma cevap olarak Palmer alaycı bir halde “bir muvaffakiyetin kilidi açıldı” tweetini attı. Palmer daha evvel Twitter’da Musk’tan “kendini emen bir dolandırıcı” olarak kelam etmişti. Lakin bu tweet daha sonra müellif tarafından silindi.

Dogecoin şimdi ATH’sini tekrar ziyaret edemiyor

Mayıs 2021’de Dogecoin fiyatı, Elon Musk’ın Saturday Night Live’daki (SNL) çıkışı sırasındaki takviyesi sayesinde 0,7376 dolarlık tarihi bir tepeye yükseldi. Bundan evvel Tesla işvereni da latife yollu bir halde Twitter’da kendisine “Doge Father” diyordu. Fakat, o vakitten beri, DOGE düşüyor ve yazım sırasında, ATH düzeyinden %88.73 daha düşük olan 0.0833 dolardan süreç görüyor.

Bu ortada, geçtiğimiz günlerde Billy Markus ve Binance CEO’su CZ ortasında farklı bir atışma olmuştu. Kriptokoin.com olarak detayları bu makalede ele aldık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.