Alt Coinler

Dogecoin Mucidi 2 Altcoin İçin Uyardı: Uzak Durun!

Dogecoin (DOGE)’in kurucu ortağı Billy Markus, kripto para yatırımcılarının birçoklarının, piyasa hakkındaki temel bilgilere hakim olmadığını söyledi. İşte detaylar…

Dogecoin kurucusundan kripto para yatırımcılarına tenkit

17 Mayıs’taki bir dizi tweet’te Markus, kripto alanındaki insanların yüzde 70’inin “kesinlikle hiçbir fikrinin” olmadığını ve piyasa temellerini anlamadığını tez etti. Markus ayrıyeten birçok yatırımcının yatırım yapmadan evvel pazar araştırması üzere temel faktörleri dikkate almadığına dikkat çekti. Markus, “Kripto alanındaki yatırımcıların kaçının kriptonun temellerini yahut piyasaların nasıl çalıştığını anladığından bile emin değilim, fakat insanların ne dediğini okuyarak iddia ediyorum, en az yüzde 70’inin hiçbir fikri yok” dedi.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere daha evvel, Markus, kripto para projelerinin yüzde 95’inin, sunacak gerçek bir kıymeti olmayan “dolandırıcılık ve çöp”ten diğer bir şey olmadığını belirtmişti. Birden fazla gerçek kripto projesinin, dolandırıcılıkların varlığı nedeniyle ana akım yatırımcılarla güvenilirlik savaşları verdiğini gözlemledi.

Markus, Terra’ya da değindi: Uzak durun!

Markus, milyonlarca yatırımcının kıymetli ölçüde para kaybetmesiyle Terra coin’inin çökmesinin akabinde açıklamalar yaptı. Terra’nın kurucusu Do Kwon’u kripto dalından sonsuza dek ayrılmaya çağırdı. Markus’a nazaran, Kwon’un çöken paraları alma planı daha fazla kurbanı dolandırmak. Yatırımcılara bir tavsiye olarak Markus, farklı varlıklarla ilgili tanınan çevrim içi hype’lara düşmeden temel araştırmanın değerini yineledi. Ayrıyeten, piyasaya planlı girmenin değerini vurgulayarak duygusal yatırımlara karşı ihtarda bulundu. Yaşananların akabinde, “LUNA ve UST’den uzak durulması gerektiğini” belirtti.

Bilindiği üzere Markus, kripto pazarının durumuyla ve anlamsız projelerin yaygınlığıyla alay etmek için piyasaya sürdüğü DOGE ile değerli bir ün elde etti. DOGE’un yaratılmasının gerisindeki motivasyona karşın, kripto para, Elon Musk üzere ünlüler de dahil olmak üzere milyonlarca yatırımcıyı kendine çekerek büyük bir muvaffakiyet elde etti. Geçen yıl, DOGE, ağın daima gelişimi ortasında en yüksek getiriye sahip varlıklar ortasında yer aldı. Coin’in momentumu biraz durulmuş olsa da, son bilgiler hala tanınan olduğunu gösteriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.