Alt Coinler

DOGE Aşığı Elon Musk Korkuttu: Daha Berbata Gidebilir!

Elon Musk Pazartesi günü yaptığı açıklamada, ABD’nin daha da berbatlaşacak bir sakinlik (resesyon) içinde olduğuna inandığını söyledi. İşte Dogecoin (DOGE) sevgisiyle tanınan Tesla CEO’su Elon Musk’ın iktisada yönelik son yorumları…

Elon Musk, piyasaya yönelik beklentilerini aktardı

ABD Merkez Bankası’nın para siyasetini sıkılaştırmasıyla birlikte son vakitlerde resesyon kaygılarının artmasının akabinde Elon Musk, ABD iktisadının “muhtemelen” bir resesyonda olduğunu söyledi ve şirketleri maliyetler ve nakit akışları konusunda dikkatli olmaları konusunda uyardı.  Miami’deki All-In Summit’te bir Twitter kullanıcısı tarafından yayınlanan canlı yayın görüntüsüne nazaran, “Bu şeyler geçiyor ve sonra tekrar patlama vakitleri oluyor. Muhtemelen biraz güç olacak, bilmiyorum, bir yıl, tahminen 12-18 ay,” tabirlerini kullandı.

Tesla ve SpaceX’in CEO’su, teknoloji konferansında geniş kapsamlı bir görüntü imajının bir modülü olarak iktisat ve siyaset hakkındaki yorumları yaptı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Musk, Twitter’ı satın almak için 44 milyar dolarlık bir devralma teşebbüsünün ortasında ve toplumsal medya şirketini, kullanıcıların yüzde kaçının bot olduğu konusunda zorluyor.

Musk, hükümetlerin para basımından bahsetti

Musk, resesyonların kesinlikle makûs bir şey olmadığını öne sürerek, halka açık şirketlerde geçirdiği müddet boyunca bunlardan birkaç resesyondan geçtiğini de kelamlarına ekledi. “Olma eğiliminde olan şey, şayet çok uzun süren bir patlama yaşarsanız, sermayenin yanlış tahsisini alırsınız – temelde aptalların üzerine para yağmaya başlar” dedi. Musk, milyarder arkadaşı Jeff Bezos tarafından enflasyon hakkında yapılan son yorumlar sorulduğunda, yükselen fiyatların yalnızca para basımından kaynaklandığını söyledi.

Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne nazaran Musk ve Bezos sırasıyla dünyanın 1 ve 2 numaralı en varlıklı insanları. Musk, “Enflasyonun nedeni, hükümetin sahip olduğundan zilyonlarca daha fazla para basması,” diyen Musk, Venezuela dahil ülkelerin zati tıpkı yolda olduğunu da kelamlarına ekledi. “Bu, bilirsiniz, muhteşem karmaşık değil” dedi. FED, 1980’lerin başından bu yana en yüksek suratına yakın seyreden enflasyonu durdurmaya yardımcı olmak için para siyasetini sıkılaştırırken, son vakitlerde sakinlik endişelerinin arttığını belirtmek kıymetlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.