Alt Coinler

Dikkat: SEC Lideri, Bu 2 Altcoin ile İlgili Sert Konuştu!

ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) Lideri Gary Gensler Pazartesi günü, kripto piyasasının yatırımcıları Terra üzere altcoin projelerinden korumak için daha fazla düzenlemeye muhtaçlığı olduğunu söyledi. İşte detaylar…

Gensler, gündemdeki iki altcoin ile ilgili konuştu

Gensler, kripto ticareti ve kripto cüzdan platformlarını, LUNA ve UST örneğinde olduğu üzere yatırımcıların sıkıntı kazanılan paralarını kaybetmesine neden olan bilgileri açıklamamakla suçluyor. SEC Lideri Gary Gensler, kripto para ünitelerinin spekülatif olduğuna ve birçok faaliyetin sadece muhakkak sayıda ticaret platformunda gerçekleştiğine inanıyor. Bu nedenle, ticaret platformlarının ve token oluşturanların kural ve açıklama yoluyla kişisel yatırımcıları ve kurumları korumak için SEC ile birlikte çalışması tavsiye ediliyor.

Financial Industry Regulatory Authority’nin Washington’daki yıllık konferansında konuşan Gensler, sadece birkaç kripto ticaret platformunun piyasayı denetim etmesi nedeniyle kripto piyasasının merkezileşmediğini tez etti. Ayrıyeten, bu kripto ticaret platformları ve kripto cüzdan firmalarının bilgileri yatırımcılara ifşa etmesi gerektiğini belirtiyor. Açıklamalar, yatırımcıların bir ticaret platformunun kendilerine karşı ticaret yapmadığına ve cüzdanlarda saklanan varlıkların aslında onlara ilişkin olduğuna inanmalarına yardımcı olacaktır. SEC Lideri, şu sözleri kullandı:

Bizim temel bir muahedemiz var: Siz yatırım yapan halk, aldığınız risk konusunda seçimlerinizi yapabilirsiniz, fakat tam ve adil bir açıklama olması gerekiyor ve insanların size palavra söylememesi gerekiyor.

Terra ekosistemi çöküş yaşadı

SEC’in, Bitcoin de dahil olmak üzere kripto para ünitelerinde ticaret yapan yatırımcıları korumak için CFTC ile birlikte çalıştığını söyledi.  Gary Gensler, kripto yatırımcılarının şimdi yeterli korunmadığını ve daha fazla müdafaanın yatırımcıların piyasaya olan itimadını artırabileceğini düşünüyor. Yorumlar, LUNA fiyatının iki gün içinde yüzde 99 düşmesinden sonra geldi.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Terra’nın UST stablecoin’i ABD doları ile sabitini kaybetti.  Bu da, yatırımcıların milyarlarca dolar kaybetmesine neden olan bir kripto piyasası çöküşüne neden oldu.  SEC Lideri Gary Gensler, farklı kripto para ünitelerinin ticaretini yapmak için kullanıldığından, stablecoin’lerin düzenlenmesi gerektiğini daha evvel de belirtmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.