Kripto Para

Dikkat: Biden’ın Kripto Para Buyruğu İçin Harekete Geçildi!

Joe Biden‘ın kripto para buyruğuna nasıl reaksiyon verebileceği konusunda kamuoyundan görüş bekleniyor. Perşembe günü yayınlanan “Dijital Varlık Teknolojilerinin Rekabet Edebilirliği Üzerine Bir Çerçevenin Geliştirilmesi” başlıklı duyuruya nazaran, ABD Memleketler arası Ticaret Yönetimi, Lider Joe Biden’ın kripto paralarla ilgili yürütme buyruğuna nasıl karşılık verebileceğine dair kamuoyundan yorum istedi.

ABD Ticaret Bakanlığı’nın Memleketler arası Ticaret Yönetimi, kripto para buyruğu için kamuoyundan yorum bekliyor

Perşembe günü yayınlanan bir duyuruya nazaran, ABD Ticaret Bakanlığı’nın Memleketler arası Ticaret Yönetimi, Joe Biden’in kripto para ünitesiyle ilgili yürütme buyruğuna nasıl reaksiyon verebileceği konusunda kamuoyu görüşlerini arıyor. Yürütme buyruğu, Ticaret, Eyalet ve Hazine Departmanlarının yanı sıra öbür federal departman ve kurumları, ABD’nin kripto para dalındaki ekonomik rekabet gücünü geliştirmek için bir çerçeve geliştirmeye yönlendirdi.

Ticaret Departmanı, ABD kripto teşebbüslerinin dünya çapındaki rekabet gücü, klasik finansal hizmetler ile karşılaştırmalar ve finansal içerme sıkıntıları ve teknik faktörler dahil olmak üzere çok çeşitli hususlarda takviye istedi. 5 Temmuz’da yahut öncesinde, yazılı yorumların Türkiye saati ile 00:00 kadar gönderilmesi isteniyor.

Art plan Mart ayına dayanıyor

9 Mart’ta, Federal kurumlar, yaklaşımlarını kripto para bölümündeki altı “temel öncelik”te kıymetlendirdi Bu tarihte, ABD Lideri Joe Biden, federal kurumları bölüme yaklaşımlarını koordine etmeye yönlendiren kripto para üniteleri konusunda cinsinin birinci örneği bir yürütme buyruğu imzalamıştı. Kripto piyasasını düzenlemeye yönelik “tüm hükümet” eforu, yayınlanan bir formuna nazaran tüketicinin korunması, finansal istikrar, yasadışı kullanımlar, global finans kesiminde liderlik, finansal iştirak ve sorumlu inovasyona odaklanıyor.

Kripto para üniteleri hakkında yorum isteği

Perşembe günü yayınlanan “Dijital Varlık Teknolojilerinin Rekabet Edebilirliği Üzerine Bir Çerçevenin Geliştirilmesi” başlıklı duyuruda, yorum isteği için kamuoyuna aşağıdaki açıklama beyan edildi.

  • Ticaret Yönetimi, İdari Kararın Kısım 8(b)(iii) uyarınca, ABD’nin ekonomik rekabet gücünü artırmaya ve dijital varlık teknolojilerinden yararlanmaya yönelik çerçeveyi geliştirmesiyle ilgili olduğuna inandıkları rastgele bir bahiste girdileri memnuniyetle karşılar. Yorum yapanlar, aşağıdaki soruların rastgele birini yahut tamamını ele almaya yahut çerçevenin geliştirilmesiyle ilgili başka yorumları sunmaya teşvik edilir.

Gelecek kararları Kriptokoin.com‘da aktarıyor olacağız. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.