Alt Coinler

Dev Şirketten İtiraf: Terra (LUNA)’da Her şeyi Kaybettik!

Delphi Digital’in fonu olan Delphi Ventures, Terra LUNA çöküşünde ne kadar para kaybettiğini açıkladı. Yakın tarihli bir blog gönderisinde şirket, 10 milyon doların üzerinde ziyandan bahsediyor.

Delphi Digital, LUNA yatırımından 10 milyon dolar kaybetti

Yakın tarihli bir blog gönderisine nazaran, kripto para araştırma şirketi Delphi Digital’in fonu olan Delphi Ventures, Terra’nın LUNA’sının çökmesinden sonra yaklaşık 10 milyon dolar kaybetti. 2021’in birinci çeyreğinde fon, ikincil piyasada mütevazı bir ölçüde LUNA satın aldı ve akabinde kripto paralara yönelik risk hissesini artırdı. Fiyatın yüksek olduğu periyotta Terra (LUNA), Delphi Ventures’ın net varlık kıymetinin (NAV) sadece %13’ünü oluşturuyordu. Toplam süreç sayısının yalnızca %5’i problemli Blockchain tarafından desteklenen protokollere bağlandı. Mayıs ayında Terra ekosisteminin başına aşağıdaki LUNA grafiğini şekillendiren büyük bir çöküş geldi…

LUNA son bir haftadır manşetlerden inmedi, ayrınca kurum ve hükümetlerin devreye girmesiyle ciddileşiyor. Terra’nın büyük bir destekçisi olduğu bilinen Mike Novogratz’da sessizliğini bozdu. Geçtiğimiz Kasım ayında LUNA fiyatı 100 doları aşarsa dövmesini yaptıracağını söylüyor.

Mike Novogratz sessizliğini bozdu, işte açıklamaları

Terra’nın önde gelen destekçilerinden biri olan Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, dün bir hafta süren sessizliğini ansızın bozdu. Milyarder, geniş çapta alay konusu olan LUNA dövmesinin, yatırımın “alçakgönüllülük gerektirdiğini” hatırlatacağını sav etti. Amerikalı milyarder yatırımcı Bill Ackman’a nazaran Terra, tipik bir ponzi dolandırıcılığıydı, bu yüzden çöküşü öngörülmüştü.

Kriptokoin.com haberlerinde yer verdiğimiz üzere, Terra’nın kurucu ortağı Do Kwon şimdi pişmanlık duyduğunu tabir eden açıklamalar yapmadı. Bunun yerine topluluğa ümit veriyor ve neden Terra 2.0’in işe yaracağını anlatıyor. Kısa mühlet evvel, Terra’yı hard fork yoluyla tüm vakitlerin en düşük düzeyi olan 0,08 dolara düşen UST stablecoin’i çıkarmayı içeren yeni bir strateji duyurdu.

Bu ortada, Güney Kore’nin en itibarlı hukuk firmalarından biri olan LKB & Partners, Kwon’a dava açmayı tercih etti. Düzenleyiciler ayrıyeten dikkatlerini Güney Kore’deki ve dünyanın öteki bölgelerindeki başarısız olan ve on milyarlarca dolarlık kayıpla sonuçlanan stablecoin projesine odakladılar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.