Kripto Para

Dev Kestirimci: Bitcoin 8 Bin Doları Görecek! O Coinler Yaşayacak

Guggenheim Partners’ın global baş yatırım sorumlusu Scott Minerd, Bitcoin (BTC)’nin 30.000 dolarlık bölgenin kıymetli ölçüde altına düşmesi durumunda, potansiyel olarak daha da çökebileceğine inanıyor. Ayrıyeten kriptoda şimdi baskın bir oyuncu olmadığını belirten Scott Minerd, kriptonun çoğunluğunun çöp olduğunu düşünüyor, seçeneklerden biri olarak BTC’ye bahse giriyor.

“Bitcoin (BTC)’nin aşağıya yanlışsız gidebilecek daha çok yeri var”

Scott Minerd, Bitcoin 30.000 doların kıymetli ölçüde altına düşerse, bunun için son taban düzeyinin 8.000 dolar olacağına inanıyor. Bu nedenle, bilhassa Kriptokoin.com haberlerinde de takip ettiğiniz Federal Rezerv’in şu anda enflasyonu dizginlemek için iktisat üzerinde kısıtlayıcı tedbirler uyguladığını görünce, ‘aşağı istikamette çok daha fazla yerimiz var’ diye ekliyor.

Bu üzücü bir durum olarak nitelendiren Scott Minerd, teknik faktörlerin piyasadaki öbür kripto paralardan daha yeterli olmasına karşın bunun BTC’de olduğuna dikkat çekiyor.

“Bitcoin, Ethereum kurtulacak ancak baskın oyuncular değiller”

Scott Minerd, kripto para ünitelerinin çoğunluğunun ‘para ünitesi olmadığını, değersiz olduğunu’ belirtiyor. Lakin, gelecek kripto olduğu için 19.000 token’lik bir piyasada hayatta kalanların olacağına da inanıyor.

Scott Minerd’e nazaran bu hayatta kalanlar Bitcoin ve Ethereum olabilir. Fakat, bu iki varlığın (veya Solana üzere son vakitlerde tercih edilen başka paraların) baskın oyuncular olacağına inanmıyor. Guggenheim CIO’su, şimdi kriptoda baskın oyuncu görmediğini söylüyor.

Scott, mevcut kripto piyasasını doksanların sonundaki dot-com patlamasıyla karşılaştırıyor (popüler bir metafor) ve o vakitler Yahoo’nun önderlerden biri olduğunu söylüyor. Lakin Amazon ve Google’ın ortaya çıkışını ve muvaffakiyetini kestirim etmenin imkansız olduğunu not düşüyor.

“Henüz yanlışsız bir prototip yok”

Temel olarak, gerçek kripto prototipinin şimdi oluşturulmadığına inanan Scott Minerd’a nazaran, gelecekte son kazanan, Bitcoin ve/veya Ethereum’dan farklı bir şey olabilir. Onun için uygun, gerçek bir kripto para ünitesinin olması için üç kriteri karşılaması gerekiyor: bir bedel deposu, bir değişim aracı ve bir hesap ünitesi olmak. Scott Minerd, mevcut kriptoların çoğunluğunun bu kriterlerden birini bile karşılayamadığını belirtiyor.

Bu açıdan stablecoin’lerden değişik bir deney olarak bahsediyor. Lakin gelecekte, yeni bir teknolojinin ortaya çıkabileceğini ve bunun üzerine bir ekosistem kurulacağını, böylelikle insanların onu süreçler için ve bir kıymet deposu olarak rahatça kullanabileceklerini düşünüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.