Alt Coinler

Dev İddia: Bu Altcoin’in Arkasındakiler Tokenleri Satıyor!

Altcoin projesini desteklemeye adanmış, kar amacı gütmeyen Ethereum Vakfı, iddiaya göre Kasım ayının zirvesinde büyük miktarda ETH nakde çevirdi. Bulgular, Vakfın geçmiş hesap verilerini inceleyen, geniş çapta takip edilen bir kripto para traderı ve teknik analist olan Edward Morra tarafından gün ışığına çıkarıldı. Ayrıntılar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

“Altcoin tepeden satıldı!”

Ethereum Vakfı’ndaki katılımcılar, müzik çalmayı durdurmadan önce hisselerinin bir kısmını ne zaman nakde çevirmeleri gerektiğinin gayet iyi farkında görünüyorlar. Edward Morra, dünyanın piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para biriminin tarihi bir zirveye ulaştığı sırada Vakfın Kraken borsasında 20.000 Ether sattığını tespit etti. ETH, 16 Kasım’da ATH seviyesi olan 4.891,26 dolara ulaşırken, Ethereum Vakfı’nın ertesi gün hesabındaki paraları azaldı.

Lider altcoin o zamandan beri düşüş eğiliminde. Basın zamanında ATH seviyesinin %50 altında 2.458,92 dolar seviyesinde işlem görüyor. Analist, bunun Vakıf temsilcilerinin, muhtemelen bir geri çekilme beklerken ETH’lerini tepede veya yakınında ustaca sattıkları ilk sefer olmadığını kaydediyor. Örneğin, kripto para önceki zirveye ulaştıktan hemen sonra geçen yıl 17 Mayıs’ta 35.000 Ether’i itibari paraya dönüştürdüler.

Bugün, Vakfın ana adresi EthDev’in bakiyesi 353.318’den fazla ETH’ye sahip. Bu miktar, bugünün fiyatlarına göre yaklaşık 832 milyon dolara tekabül ediyor. Ancak kirpto analisti Brenda Ngari, “Ethereum Vakfı tarafından yapılan satış nedeniyle henüz Ethereum’u silmeyin” diyor ve Blockchain’in şu anda merkezi olmayan finanstan (DeFi) Non Fungible Token’lere (NFT) kadar en sıcak kripto para trendlerinden bazılarının baskın yeri konumunda olduğunu hatırlatıyor. Analist, şu değerlendirmesini paylaşıyor:

Ağ ayrıca, yalnızca enerji tüketimini azaltmakla kalmayacak, aynı zamanda ölçeklenebilirliği artıracak ve gaz ücretlerini önemli ölçüde azaltacak bir Proof-of-Stake (PoS) konsensüs mekanizmasına geçiş yapacak. Tüm bu yakın gelişmeler, muhtemelen Ethereum’un akıllı sözleşmeler için baskın Blockchain olarak liderliğini sürdürmesine yardımcı olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.