Alt Coinler

Dev Borsadan LUNA, SHIB ve Bu 8 Altcoin İçin Kıymetli Karar!

İçlerinde Terra (LUNA), Shiba Inu (SHIB) ve Solana’nın bulunduğu 10 altcoin OKEx’de listelendi. Buradaki değerli soru, listelemenin LUNA’yı kurtarıp kurtaramayacağı…

OKEx, SHIB ve LUNA’yı USDC çiftinde listeliyor

Luna, en büyük kripto borsalarından birinde yeni bir süreç çiftine eklendiğinden, Terra topluluğu için müjdeli bir haber. OKX, günlerce ayılar tarafından dövüldükten sonra kripto para kazanmak için gayret ederken Luna’ya yardım eli uzatan birinci borsa oldu.

Resmi duyuruya nazaran, OKEX aşağıdaki 10 altcoin’i USDC çiftinde listeliyor.

  • Solana (SOL)
  • Dogecoin (DOGE)
  • Filecoin (FIL)
  • Near Protocol (NEAR)
  • Polkadot (DOT)
  • Apecoin (APE)
  • Avalanche (AVAX)
  • Shiba Inu (SHIB)

Listelenen tüm altcoin’ler USDC çiftinde süreçlere açılıyor. LUNA’ya gelince, topluğa nazaran Terra ekosistemi için potansiyel olarak işleri bilakis çevirebilecek olumlu bir haber.

Luna daha büyük bir piyasaya açılıyor

Birincisi, OKX, piyasanın en tanınan ve en büyük borsaları ortasındadır. Şu anda faaliyette olan borsaların listesine süratli bir bakış, OKX’in yaklaşık 1,5 milyar dolarlık etkileyici bir süreç hacmiyle listelerde 19. sırada olduğunu ortaya koyuyor. Borsanın nitekim ağır bir platform olduğu söylenebilir. Şu anda piyasada 300’den fazla kripto borsası var ve bu da OKX’in 19. sırasını değerli kılıyor.

Listeleme ile Luna, ağır bir değişimde geniş bir kullanıcı tabanına ulaşacak ve daha fazla yatırımcının dikkatini çekebilir. Listelemenin çok kıymetli olmasının bir nedeninin, birtakım kripto borsalarının piyasa çöküşünün akabinde Luna’yı listeden çıkarmış olması olduğunu belirtmekte yarar var.

Terra 2.0 çalışmaları

Bu ortada Terra takımı, orjinal Luna chain’e hard fork olarak uygulanacak yeni bir Terra Blockchain üzerinde çalışıyor. Yeni LUNA’lar oluşturularak topluluğa airdrop olarak gönderilmesi planlanıyor. Bu planın ne vakit gerçekleştirileceği yahut OKX listesinin rastgele bir tesirinin olup olmayacağı şimdi belirli değil. Kriptokoin.com olarak haberlerinde yer verdiğimiz üzere, Terra kurucusu Do Kwon, Binance CEO’su CZ karşı çıksa da, 18 Mayıs’ta hard fork olarak yeni bir Blockchain’e geçiş yapılacağını duyurmuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.