Kripto Para

Dev Bitcoin Borsası Coinbase’in Yöneticileri Satış Yaptı!

Yakın tarihli bir rapora nazaran, dev Bitcoin borsası Coinbase’in önde gelen yöneticilerinden dördü 1 milyar doların üzerinde pay sattı.

Coinbase yöneticileri Şubattan beri 1 milyar doların üzerinde pay sattı

Coinbase’den gelen yasal düzenleme evraklarını tahlil edildi ve şirketin önde gelen yöneticilerinden dördünün Şubat ayından bu yana pay senedi satışlarından 1,2 milyar dolar kazandığını tespit etti. Rapora nazaran:

  • Kurucu ortak ve CEO Brian Armstrong, 292 milyon dolarlık pay sattı.
  • COO Emilie Choi, 9,7 milyon dolar maliyetle opsiyonları kullandı ve paylarını 226 milyon dolara sattı.
  • Kurucu ortak Fred Ehrsam en çok hisseyi sattı ve paylarından yaklaşık 500 milyon dolar kazandı.
  • CPO Surojit Chatterjee 6 milyon dolar maliyetle opsiyonları kullandı ve pay satarak 110 milyon dolar kazandı.

Görünüşe nazaran her bir kişi hala şirketin paylarına sahip. Bir Coinbase temsilcisi, yöneticilerin “uzun vadeli fırsatlarımıza bağlılıklarını yansıtan şirkette büyük konumları sürdürdüklerini” söyledi. Bilhassa Ehrsam, fiyatlar düşerken bile bu ay 75 milyon dolarlık Coinbase payını geri satın aldı.

Bitcoin düşüyor, Coinbase (COIN) pay fiyatı yükselecek mi?

Coinbase payının (COIN) pahası 26 Mayıs Çarşamba itibariyle 75.32 dolar. Bu fiyat, bu ayın en düşük düzeyi olan 53.72 dolara yakın. Pay senedi biraz daha yüksek bir bedele sahipken yönetici satışları gerçekleşmiş olsa da, düşen fiyatların satışların en azından bir kısmını motive ettiği görülüyor. Şirketin payı Nisan 2021’de 381 dolardan açıldı ve Coinbase yöneticileri 189 ile 422 dolar ortasındaki fiyatlarla satış yaptı.

Coinbase, 2012 yılında kurulan ABD merkezli inançlı ve inançlı bir kripto para borsasıdır. Şirket payları Nasdaq borsasında COIN koduyla listeleniyor. Dünya çapında 100’den fazla ülkede 56 milyondan fazla kullanıcıya Coinbase hitap ediyor. Kriptokoin.com haberlerinde yer verdiğimiz üzere, dev Bitcoin borsası yakın bir tarihte Sandbox (SAND) tokeni listelendiğini duyurdu. SAND fiyatı bu duyurunun akabinde kısa müddette yükselişe geçti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.