Alt Coinler

Dev Bitcoin Borsası Binance Ekliyor: BDOT Nedir?

Ünlü Bitcoin borsası Binance, BDOT/DOT ticaret çifti için işlemleri başlatacağını duyurdu. Peki Binance’in eklediği BDOT nedir? Kriptokoin.com olarak, detayları sizler için derledik, birlikte konuyu inceleyelim…

Binance, BDOT/DOT ticaret çifti için işlemleri başlatacağını duyurdu

Binance, BDOT/DOT ticaret çifti için 28.01.2022 tarihinde işlemleri başlatacağını duyurdu. Ayrıca borsa duyuruda şu önemli noktaları da vurguladı:

  • BDOT, para yatırma veya çekme işlemleri için kullanılamaz.
  • Kullanıcılar, 27.01.2022 tarihinden itibaren Binance’in DOT Slot Müzayede portalında DOT’larını BDOT’a çevirebilecekler.

Binance’in eklediği BDOT nedir?

BDOT, 1:1 oranında DOT’a dönüştürülebilen, DOT Slot Müzayedesinde stake edilen DOT’u temsil eden tokenize edilmiş bir varlıktır. 96 hafta veya daha uzun sürebilen kiralama süresi boyunca kullanıcılar DOT’larını kullanamayacaklar. Bu nedenle, kullanıcılara bir likidite çözümü sağlamak için BDOT yayınladık ve BDOT/DOT ticaret çiftini başlattık. DOT kiralama süresi sona erdiğinde, kullanıcılar BDOT varlıklarını temel alarak BDOT’larını 1:1 oranında DOT’a çevirebilecekler. Daha fazla bilgi için Binance’in DOT Slot Müzayede portalını ziyaret edin. Binance BDOT ile ilgili şu önemli hususlara da vurgu yapıyor:

  • BDOT, stake edilen DOT’unuzu 1:1 temelinde temsil eden tokenize edilmiş bir varlık olsa da fiyat piyasa tarafından belirlenir ve DOT fiyatından daha yüksek veya daha düşük olabilir. Lütfen ilgili risklerin farkında olun.
  • Kullanıcılar, kiralama süresi içinde BDOT’larını satarlarsa, oy verdikleri projelerden oylama ödüllerini almaya devam edecekler; ancak ikincil ticaret piyasasından BDOT satın alan kullanıcılar bu oylama ödüllerini almayacak.
  • Slot kiralama süresinin 24.10.2023 tarihinde sona ermesi bekleniyor ve kullanıcılar daha sonra DOT Slot Müzayede portalında BDOT’u 1:1 oranında DOT’a dönüştürebilir. Lütfen kiralama süresinin bitiş tarihinin Polkadot ağının blok yüksekliğine göre belirlendiğini ve değişebileceğini unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.