Alt Coinler

Dev Balinalar, Chainlink ve Bu 3 DeFi Coinini Alıyor!

En büyük Ethereum (ETH) balinalarına yönelik dataları paylaşan Whale Stats platformuna nazaran, yatırımcıların odağında dört altcoin bulunuyor. Bunlardan birisi Chainlink (LINK) iken, başka 3 coin, merkeziyetsiz finans (DeFi) alanında tanınan olan coin’lerden oluşuyor. İşte detaylar…

Balinaların portföyünde Chainlink var

Balinaların, yani ellerinde tuttukları coin ölçüsüne nazaran en büyük yatırımcıların Blockchain üzerindeki süreçlerini inceleyen Whale Stats, farklı bilgileri gözler önüne seriyor. Platforma nazaran, en büyük 100 Ethereum (ETH) balinası, yaklaşık 130 LINK satın aldı. Öte yandan balinalar, merkeziyetsiz finans alanına odaklı coin’ler olan NEXO (NEXO), UMA (UMA) ve Maker’ı (MKR) portföylerine atmış üzere görünüyor.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Chainlink, kozmik olarak irtibatlı akıllı mukaveleler sağlayan bir Blockchain soyutlama katmanıdır. Merkezi olmayan bir oracle ağı aracılığıyla Chainlink, Blockchain’lerin harici data beslemeleri, olaylar ve ödeme sistemleri ile inançlı bir halde etkileşime girmesine müsaade vererek on chain bilgiler sağlar. Öte yandan NEXO kredi platformudur, UMA sentetik varlıklar oluşturulmasını sağlar ve Maker, DAI stablecoin’i dayanaklı bir platform yürütür.

En çok satın alınan başka coin’ler hangileri?

Stablecoin odaklı merkezi olmayan borsa Curve Finance’in (CRV) idare tokenı, her balinanın 282 dolar karşılığında ortalama 200 CRV tokenı satın almasıyla bu listede yer alıyor. Son olarak birinci 10’u tamamlayan coin, ETH balinalarının 230 dolar karşılığında aldığı oyna-kazan platformu Gala (GALA) oldu. USD Coin (USDC) ve Tether (USDT), ETH balinaları ortasında en çok birikimi yapılan iki stablecoin oldu.

Farklı bir formda, şu anda epey sıkıntı durumdaki algoritmik stablecoin TerraUSD (UST) de listede yer aldı. UST, geçtiğimiz hafta ABD doları sabitinden ayrışmasıyla 1 doların epeyce altındaki düzeylere geriledi. Bu düşüş, Terra ekosisteminin tokenı LUNA’yı da olumsuz etkiledi ve token neredeyse yüzde 100 düşüş yaşadı.  Ethereum, balinaların 158 ETH tokenı biriktirmek için ortalama 336.737 dolar harcamasıyla genel olarak ikinci sırada yer alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.