Kripto Para

Credit Suisse’dan Can Sıkan Tahmin: Altın Bu Seviyelere Düşebilir!

Altın fiyatları, geçen yıl hareket ettiği bölgede sıkışmaya devam ediyor. Altının ons fiyatı, yazım sırasında 1.815 dolardan işlem görüyor. Birçok insan 2022’de, 2020’de görülen yüksek ivmeyi deneyimlemeyi umsa da, büyük finans şirketi Credit Suisse, bu yıl aşağı yönlü risk görüyor. Bunun arkasındaki faktörler olarak, ABD reel getirileri ve ABD dolarının artması gösteriliyor. Kriptokoin.com olarak ünlü şirketin analistlerinin yorumlarını aktarıyoruz…

Credit Suisse, altın fiyatında değer kaybı olabileceğini öngörüyor

Yükselen ABD reel getirileri ve güçlenen doların altın üzerinde baskı oluşturması bekleniyor. Analistlere göre kilit fiyatın yeniden test edilmesinin önünün açılması için 1.759 ve 1.754 doların altına inilmesi gerekiyor. Öte yandan, aralığın alt ucu, 1.691 ve 1.677 dolar seviyeleri, geri çekilme desteği olarak karşımıza çıkıyor. Yazım sırasında ons altın 1.815 dolardan işlem görüyor.

Analistlere göre bu zirve korkularını hafifletmek için 1.877 doların üzerinde bir kırılma gerekiyor. Ancak uzmanlar, 1.917 doların üzerinde bir kırılma ile daha sürdürülebilir bir hareket gördüklerini belirtiyor. Eğer bu seviyenin üzerine çıkılırsa, potansiyel olarak 2.075 dolarlık rekor seviyeye geri dönüşün yaşanabileceğini düşünüyorlar. Ünlü finans kuruluşu Credit Suisse’in analistleri, analizlerinde son olarak aşağıdaki ifadelere yer veriyor:

10 yıllık ABD reel getirileri için büyük bir tabanın tamamlanmasının yanı sıra güçlenen bir ABD dolarının altın fiyatı üzerinde aşağı yönlü baskı oluşturması ve zirveye çıkamama riskini artırması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.