Kripto Para

Çöküşü Öngören Ekonomist: Altın Bu İnanılmaz Seviyeleri Görecek!

2021’in son haftalarında yaşanan yükselişin ardından piyasaların düşeceğini öngören ekonomistlerden biri olan Necmettin Batırel, altın fiyat tahminleriyle gündeme geldi. Ekonomist değerli metal yatırımcılarının beklemesi gerektiğini söylüyor. Ayrıca, gram altın için de 1.000 liranın, ons altın için ise 2.000 doların üzerinde tahminlerde bulunuyor. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Ekonomiste göre altın 1.050 lirayı aşabilir

Ekonomist Necmettin Batırel, ABD Merkez Bankası’nın faiz artırımına gideceği haberlerine vurgu yaparak ABD’nin “güven vermediğini” söylüyor. 26 Ocak’ta gerçekleşecek olan ABD Merkez Bankası (FED) toplantısı merakla beklenirken Batırel’e göre merkez bankası, bu tarihte faizleri artıracak. Faizi artırmanın “son çare” bir hareket olduğunu söyleyen ekonomiste göre faiz yüksek olursa maliyetler artar.

Altın yatırımcılarının beklemesi gerektiğini düşünen Batırel, ABD’nin tahvillerinin “elden çıkarıldığını” ve bu nedenle değerli metalin bundan olumsuz etkilendiğini kaydediyor. Ancak altının enflasyona karşı koruma özelliğinden dolayı Fed’in faiz artırımı gibi bir olayın ortaya çıkması durumunda ons altının 2.200-2.400 dolar civarına çıkabileceğini öngörüyor. Şu anda değerli metal yatırımcılarının beklemesi gerektiğini iddia eden ekonomiste göre, düşük fiyattan alım yapılabilir. İlerleyen zamanlarda ise gram altının 1.050 lirayı aşabileceğini düşünüyor.

Yazım sırasında gram altın, yüzde 0.5’lik bir yükseliş ile 793 liradan el değiştiriyor. Bu sırada ons altının fiyatı, 1.831 dolardan işlem görüyor. Ons altının fiyatının, bugün güne 1.842 dolar seviyelerinden başladığını belirtmekte fayda var.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.