Alt Coinler

Çöküşten Evvel LUNA’larını Satan Şirket Konuştu: Dev Kâr!

Pantera Capital, Terra (LUNA)’nın geçen haftaki çöküşü nedeniyle kıymetli bir kayıp yaşamadı. Kripto risk sermayesi firması, çöküşten çok evvel, LUNA ekosistemindeki stablecoin UST’ye yönelik yatırımının yaklaşık yüzde 80’ini nakde çevirdiğini ve aslında çöküş boyunca büyük bir kar elde ettiğini söylüyor. İşte detaylar…

Pantera Capital, UST’leri evvelce sattı

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Terraform Labs’ın yüksek profilli destekçilerinden biri olan Pantera Capital, Terra (LUNA) yatırımının yaklaşık yüzde 80’ini TerraUSD (UST) geçen hafta çöküşten çok evvel nakde çevirdi. Pantera Capital’in ortak yatırım sorumlusu Joey Krug, “Geçen yıl boyunca piyasada çoğunlukla balon vardı ve bu nedenle durumumuzun birçoklarından daha çöküşler olmadan çıkmıştık. Geçen yıl boyunca yaklaşık yüzde 80, vakit içinde epey yavaş yavaş satış gerçekleştirdik,” dedi.

Pantera Capital, Terraform Labs’a en az iki kere yatırım yaptı. Bir sefer Ocak 2021’de 25 milyon dolarlık çeşidini destekledi ve akabinde Temmuz 2021’de 150 milyon dolarlık ekosistem fonu tipine katıldı. Krug, Pantera’nın LUNA yatırımlarının Terraform Labs yatırımlarından farklı olduğunu açıkladı. Krug, aşağıdaki tabirleri kullandı:

Çeşitlendirilmiş bir portföyü sürdürmek için giderek daha karlı/büyük hale geldikçe bu durumu vakit içinde aşağı çektik. Geliştiricinin benimsenmesinde, ödemelerin kullanımında ve Terra üzerine inşa edilen daha geniş ekosistemde gördüğümüz ilerleme nedeniyle başlangıçta LUNA’ya yatırım yaptık.

LUNA satışı ile kıymetli kâr elde edildi

Pantera, yatırımının birçoklarından erken çıktığı için kıymetli bir kâr elde ettiklerini söyledi. Pantera Capital’in ortağı Paul Veradittakit, şirketin 1.7 milyon doları yaklaşık 170 milyon dolara çevirdiğini söyledi. Bu ortada, Terraform’u destekleyen başka risk sermayesi şirketleri ve Terra’nın mahallî LUNA tokenı, UST çöküşü nedeniyle neredeyse tüm kıymetini kaybettiğinden ötürü kayıplar yaşıyor.

UST algoritmik stablecoin’i, geçen hafta 1 dolarlık gaye fiyatından çok uzakta, 10 sentin altındaki düzeylere keskin bir halde düştü. Hala o düzeyde süreç görüyor. Bu ortada, LUNA, yüzde 100’ün üzerinde bir kayıp ile karşı karşıya kaldı.  Pantera, geçen hafta UST’nin ABD doları sabitinden ayrıldığını fark ettiğinde, kalan yüzde 20’lik yatırımdan LUNA paylarının birçoklarını sattı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.