Alt Coinler

Çokça LUNA Alan Ünlü Milyarder Sonunda Konuştu!

Ardında bir yıkıntı bırakan, başarısız LUNA tokeni’nin en güçlü savunucularından biri olan Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, yakın tarihli bir hissedar mektubunda nihayet token’in çöküşüyle ilgili açıklama yaptı.

Ateşli LUNA savunucusu alay konusu oldu!

Geçen hafta LUNA’nın çöküşüyle birlikte güzel bir savunucusu olan Mike Novogratz’in ne söyleyeceği merak konusu oldu. Lakin ünlü milyarder, “susma orucunu’na girmiş olacak ki Twitter’da ürkütücü bir halde sessiz kalmayı tercih etti. Mike Novogratz’in savına nazaran, iktisat ve kripto para sanayisi hakkında düşünmekle meşgulmüş.

Kriptokoin.com haberlerinden de yakından takip ettiğiniz üzere, bu ayın başlarında sabit pahasını kaybeden algoritmik UST stablecoin’i piyasa için tam bir hayal kırıklığı oldu. Bununla birlikte Mike Novogratz, UST’yi ‘başarısız olan büyük bir fikir’ olarak tanımlıyor.

Novogratz, Galaxy’nin 2020’nin dördüncü çeyreğinde Terra’ya (LUNA) yatırım yaptığını söylüyor. Ocak ayında, yüksek uçan kripto para ünitesine adanmış dövmesini gururla sergiledi. Tokenin patlamasından sonra Novogratz, kripto para projesinin abartılı tanıtımı nedeniyle geniş çapta alay konusu oldu. Milyarder, “Dövmem, teşebbüs yatırımının alçakgönüllülük gerektirdiğini daima hatırlatacak” dedi.

İdare tokeninin fiyatı, olumsuz makro şartlar nedeniyle kripto piyasasında genel düşüşe geçmeden evvel 118 dolarda tepe yaptı. Ünlü milyarder, Luna Foundation Guard vakfının rezerv varlığı olan Bitcoin üzerindeki aşağı taraflı baskının ve UST para çekme süreçlerinin bir siyah kuğu olayını tetiklediğini söylüyor. LFG’nin felaketi önlemek için kâfi rezervi yoktu.

Novogratz’a nazaran çöküş, olumsuz global piyasa şartları kaynaklı!

Mevzu üzerine çok fazla yazılmış ve konuşulmuş olsa da, görünüşte başarısız olamayacak kadar büyük olan en büyük Blockchain projelerinden birinin süratle çöküşü birçok kişinin başını karıştırıyor. Novogratz, tokenin çöküşünü olumsuz global piyasa şartlarına bağlıyor.

Ünlü milyarder, yatırımcılara Galaxy’nin yaptığı üzere, çeşitlendirilmiş bir kripto varlık portföyü oluşturmalarını tavsiye ediyor. Terra’nın şok edici çöküşüne karşın Novogratz, kriptonun gitmeyeceğine inanıyor, lakin tıpkı vakitte yatırımcıları piyasanın direkt geri dönmeyeceği konusunda da uyarıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.