Kripto Para

CoinGecko Kurucu Ortağından Ayı Piyasası Açıklaması

CoinGecko kurucu ortağına nazaran ayı piyasası daha yeni başlıyor olabilir.

CoinGecko’da COO’su Bobby Ong, kripto paranın Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ve tedarik zinciri sıkıntılarının kalıcı enflasyon yaratmasıyla birlikte makro odaklı bir ayı piyasasının ortasında olduğunu söylüyor.

Ong, Fed’in enflasyonu bastırmak için faiz oranlarını artırmaktan öteki seçeneği olmadığını söyledi ve bunun sonucunda payların darbe aldığını lisana getirdi.

“Kurumların iştirakiyle kripto kesimi, klâsik finans ile yüksek oranda alakalıdır. Bu sebeple teknoloji payları riskli varlık olarak görülüyor ve darbe alıyor. Halka açık birçok teknoloji payı, son 6 ayda piyasa pahasının %75 oranında azaldığını gördü. Tabana yakın mıyız?

Ne yazık ki Fed’in faiz oranlarını sıkılaştırma döngüsünün şimdi başında yer alıyoruz. Yetkilerin enflasyonu denetim altına almak için önümüzdeki birkaç çeyrekte faiz oranlarını daima artırması gerekecek ve bu daha fazla badireye sebep olacak. Ekibimze önümüzdeki 12-18 ayın şiddetli olmasını beklemeleri gerektiğini söyledik”

Ong’a nazaran CoinGecko, uzun bir ayı piyasasına hazırlanıyor.

“Zaten ayı piyasasındayız ve büyük olasılıkla kısa olmayacak. Güç vakitlere hazırlanmalı, harcamalara dikkat edilmeli, geliri optimize etmeye odaklanmalı ve topluluğun istediği şeyleri inşa etmeliyiz. Artık kolları sıvamanın ve bir sonraki devri inşa etmenin zamanıdır”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.