Borsa

Coinbase, İşe Alımları Yavaşlatıyor

Kripto para borsası Coinbase, çalkantılı piyasa şartlarından dolayı bu yıl çalışan sayısını üç katına çıkarma planından şimdilik vazgeçmiş görünüyor.

Coinbase’in lideri ve operasyon yöneticisi Emilie Choi, Salı günkü bir blog yazısında, firmanın “işe alım gereksinimlerimizi en yüksek öncelikli iş amaçlarımıza nazaran tekrar ayarlamak” için işe alımları yavaşlatacağını söyledi:

“Bu yıla girerken, şirketin büyüklüğünü üç katına çıkarmayı planladık. Mevcut piyasa şartları göz önüne alındığında, işe alımları yavaşlatmanın ve en yüksek öncelikli iş amaçlarımıza nazaran işçi gereksinimlerimizi yine değerlendirmenin ihtiyatlı olduğunu düşünüyoruz. İşçi sayısı büyümesi, finansal modelimiz için kıymetli bir girdidir ve bu, işimizi planladığımız senaryolara nazaran yönetmemizi sağlamak için kıymetli bir aksiyondur.”

Karar, kripto sanayisinin üçüncü en büyük stablecoini olan TerraUSD’nin (UST) geçen haftaki harikulâde çöküşünün akabinde kripto piyasalarının çalkantı yaşamasının akabinde geldi. Bitcoin’in bu yıl birinci kere geçen hafta 30.000 doların altına düşmesiyle birlikte büyük kripto para üniteleri düştü.

Geçen yıl direkt bir listeleme yoluyla halka açılan Coinbase’deki paylar de, birinci çeyrek kar raporunun yetersiz kalmasından sonra geçen hafta yeni düşük düzeylere geriledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.