Borsa

CET GSYO/Kurdoğlu: Amacımız Tıkla Gelsin’i küresel pazarlara açmak

Cet Holding bünyesinde yer alan, Borsa İstanbul’da süreç gören (BİST:ATATP), geliştirdiği Tradesoft, Zenia ve ATP Digital markalarıyla farklı dallara hizmet veren ATP, büyüme vizyonuyla stratejik adımlar atmaya devam ediyor. Bu doğrultuda küresel potansiyeli olan ve kendisi için gelişim fırsatı taşıyan teknoloji yüklü teşebbüs şirketlerine yatırım yapmak için bir mühlet evvel kurduğu ATP GSYO, birinci stratejik yatırımını TFI TAB Besin Yatırımları Anonim Şirketi’nin sahibi olduğu “Tıkla Gelsin” ile gerçekleştirdi. Gösterdiği muvaffakiyetle yaklaşık 750 milyon liralık kıymete ulaşan yemek sipariş platformu Tıkla Gelsin’in %1’lik hissesinin satın alınması yoluyla 7 milyon 130 bin liralık yatırım yapıldı. ATP GSYO ayrıyeten, Tıkla Gelsin’in geri kalan %99 oranındaki hissesini kendisine 18 ay mühletince satın alma imkânını sunan opsiyon hakkı için 10 milyon liralık bir ödeme daha gerçekleştirdi.

Cet Holding bünyesinde yer alan, Borsa İstanbul’da süreç gören (BİST:ATATP), sahip olduğu Tradesoft, Zenia ve ATP Digital markalarıyla farklı kesimlere hizmet veren ATP, büyüme vizyonuyla stratejik aksiyonlar almaya devam ediyor. Global piyasalara kurumsal yazılım ve altyapı tahlilleri sunan yenilikçi teknoloji şirketi bir müddet evvel, küresel potansiyeli olan ve kendisi için gelişim fırsatı taşıyan teknoloji yüklü teşebbüs şirketlerine yatırım yapmak ve büyümelerine stratejik takviye sağlamak gayesiyle bir Teşebbüs Sermayesi Yatırım Paydaşlığı (GSYO) kurduğunu duyurmuştu. İlgili devirde 25 milyon TL kaynak ayrıldığı da açıklanan ATP GSYO, birinci stratejik yatırımını TFI TAB Besin Yatırımları Anonim Şirketi’nin sahibi olduğu “Tıkla Gelsin” ile gerçekleştirdi.

Tıkla Gelsin pahası ile dikkat çekiyor

Türkiye’deki tanınan yemek siparişi platformlarından Tıkla Gelsin, taşınabilir uygulaması, internet sitesi (www.tiklagelsin.com), stratejik pozisyonu ve ölçeklenebilir operasyonel yapısı ile dikkat çekiyor. ATP GSYO, gösterdiği başarılı performansla yaklaşık 750 milyon liralık bedele ulaşan Tıkla Gelsin’in %1’lik hissesinin satın alınması yoluyla 7 milyon 130 bin liralık yatırım gerçekleştirdi. ATP GSYO ayrıyeten, Tıkla Gelsin’in geri kalan %99 oranındaki hissesini kendisine 18 ay müddetince satın alma imkânı sunan opsiyon hakkı için 10 milyon liralık bir ödeme daha yaptı. ATP GSYO bu değerli atılım ile bölümde kelam sahibi olmayı amaçlayan kurumsal bir yatırımcı olduğunu ortaya koyuyor.

Maksadımız Tıkla Gelsin’i küresel pazarlara açmak

ATP GSYO İdare Heyeti Lideri ve TFI TAB Besin Yatırımları CEO’su Korhan Kurdoğlu, yatırım gündemi kapsamında yaptığı açıklamada, ATP olarak yatırımcıların beklentilerini karşılayacak çok farklı bir kulvara girdiklerini belirterek, “Bundan bu türlü ATP teknolojiye öncülük eden bir kurum olarak girişimcileri yeni alanlarda yönlendiren bir markaya evirilecek. Muvaffakiyetini hızlandıracak. Bu hedefle bir mühlet evvel ATP GSYO’yu kurduk. ATP GSYO ile bizim için stratejik kıymete sahip yenilikçi teknolojilere yatırım yapmak önceliğimiz olacak. Robotik teknolojileri, yapay zekâ, yenilikçi restoran tahlilleri ve ekosistemiz içerisinde paha yaratacak teşebbüslere yatırım yapacağız. Bu vizyon doğrultudaki birinci atağımızı TFI TAB Besin Yatırımları Anonim Şirketi’nin sahibi olduğu “Tıkla Gelsin” ile yaptık. Tıkla Gelsin ile çok bedelli, çok yüksek potansiyeli olan, kendisini ispatlamış ve rekabetçi bir markaya yatırım yapıyoruz. Tıkla Gelsin operasyonel olgunluğa erişmiş bir tertip ve para kazanan bir şirket. Tüm taraflarıyla yatırımcıların beklentilerini karşılayan bir yatırım. Elinde kendisini rakiplerinden ayrıştıran güçlü bir teknoloji platformu bulunuyor. Sahip olduğu kaynaklar, operasyonel olarak verimli yapısı, teknolojiyi faal kullanma hüneri ve sahip olduğu yenilikçi tahlillerle yaklaşık 750M?’lik bedele ulaşmış durumda. ATP GSYO, Tıkla Gelsin’i yeni markaları da dahil ederek daha rekabetçi ve alımlı hale getirecek ve markayı küresel pazarlara açacak. Bu noktada, yurtdışında TAB ekosistemi birinci etapta odaklanabileceğimiz pazarlar. Zenia ile QSR tarafında yaptığımız temaslarda TıklaGelsin teknolojisine olan talebi de görmekteyiz. Potansiyel olarak gidebileceğimiz çok sayıda pazar bulunuyor. Özetle, ATP GSYO’nun sahip olduğu BT deneyimi ve sağlayacağı stratejik takviyeyle Tıkla Gelsin’i beklentileri aşan bir yatırıma dönüştürmeyi planlıyoruz”, dedi.

Dalda kelam sahibi olan kurumsal bir yatırımcı olmak amacındayız

ATP Genel Müdürü ve ATP GSYO İdare Konseyi Üyesi Ümit Cinali ise ATP olarak finans ve konuk ağırlama bölümlerinde önder markalara sahip, yurtdışına açılmış, güçlü tahlil, hizmet, iş modeli, global referans ve finansallara sahip, nitelikli ARGE yapan bir B2B teknoloji şirketinin gücünü alan kurumsal bir marka olduklarına dikkat çekerek, “ATP GSYO ile bizim için stratejik ehemmiyete sahip ekosistemlere yönelik yenilikçi teknoloji tahlilleri sunan potansiyel sahibi teşebbüslere yatırım yapmak, kurumsal teşebbüs sermayesi sağlamak ve büyümelerine dayanak olmayı amaçlıyoruz. Bu doğrultudaki birinci stratejik yatırımımızı “Tıkla Gelsin” ile gerçekleştirdik. Bu yatırımla kesimde kelam sahibi olmayı amaçlayan kurumsal bir yatırımcı olduğumuzu ortaya koyduk. Tıkla Gelsin’e kazandırdığımız pahanın bizim pay performansımıza da orta ve uzun periyotta kayda paha tesirleri olacağını öngörüyorum. Gayemiz en kısa vakitte çoklu marka ortamını hızlandırmak ve şirketi büyütmek olacaktır. Yurtiçinde ve dışında emsal iş modelleri bulunuyor ve milyarlarca dolarlık değerlemeler alıyorlar. Özetle buradaki potansiyel çok yüksek ve opsiyon hakkımız odağında nitelikli yatırımcıların da bu fırsatı paylaşmak isteyeceklerini düşünüyoruz. Tıkla Gelsin’in sahip olduğu teknoloji portföyü ve dikey know-how’ından ATP’nin küresel pazarlama manasında faydalanacağına inanıyorum”, dedi.

-iDeal Haber Merkezi-

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.