Alt Coinler

Cardano Mucidi, Bu 2 Altcoin’e Ateş Püskürttü: Zarar Veriyor!

Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, ağ üzerine inşa edilen altcoin projeleri CardStarter ve SundaeSwap geliştiricilerine ateş püskürdü. Topluluk bir süredir verilen sözler gerçekleşmediği için kızgın ve tartışma sosyal medya üzerinde sürdürülüyor. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Cardano projeleri başarısız vaatler yüzünden tartışıyor

Cardano Blockchain tabanlı iki proje arasında devam eden dram, Pazartesi günü birden fazla sosyal medya platformunda tırmanarak ADA topluluğunu dehşete düşürdü. Sorunlar, hızlandırıcı program CardStarter’ın kendi DEX platformunu başlatacağını duyurduğu Nisan ayına uzanıyor. Kısa bir süre sonra kurucuları, yatırımcıları CSWAP token karşılığında Uniswap üzerindeki projeye likidite sağlamaya teşvik etti. Platformun geliştiricileri, bir süre sonra SundaeSwap adlı üçüncü taraf bir DEX ile bir anlaşma yaptı ve anlaşmayı geçen Haziran ayında “birleşme” olarak pazarladı. Anlaşmaya göre, CardStarter artık vaat edilen DEX’i geliştirmeyecek ve bunun yerine mevcut SundaeSwap DEX’e likidite sağlayacak.

Yatırımcılara daha sonra SundaeSwap DEX’teki CSWAP sahipleri için bir YouTube soru-cevap oturumu sırasında “büyük faydalar” sözü verildi. Ancak geçen hafta, bu sözde faydaların CSWAP’tan CardStarter’ın yerel CARDS tokenlerine 400:1 oranında bir dönüşüm olacağı ortaya çıktı. Platformda 15 milyon dolar değerinde likidite kilitleyen sahipleri, bunun yüzlerine bir tokat olduğunu ve çabaları için anlamlı bir ödül olmadığını hissettiler. Bir rug pull olabileceği iddiaları yayınlaştı. ADA tutkunlarının ve Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson’ın onaylamamasına rağmen, hem SundaeSwap hem de CardStarter, sosyal medyada suçu birbirlerine attılar.

Charles Hoskinson ateş püskürdü

Hoskinson tarafından alıntılanan bir SundaeSwap açıklamasına göre, Haziran anlaşması tamamen bir pazarlama ve işbirliği anlaşmasıydı. Ancak SundaeSwap ekibi, kullanıcılarla iletişim kurarken birden çok kez yanlış yönlendirilmiş terimler kullandığını kabul etti. Daha da kötüsü, yeni piyasaya sürülen SundaeSwap DEX, zaten çok sayıda başarısız işlem raporundan zarar gördü. Pazartesi YouTube yayınında Hoskinson, taraflar arasındaki hararetli alışverişleri kınadı. Hoskinson, ilgili mütevelli kuruluşlar olan SundaeSwap ve CardStarter’ın davalarını yapmak için Twitter, Reddit, Telegram ve sosyal medyadaki diğer kanalları kullanmalarının kabul edilemez olduğunu vurguladı. Cardano kurucusu, şöyle devam etti:

Bu alçakça. Kişisel sorumluluğunuzdan vazgeçmeye çalışmaktan ve bir bütün olarak ekosistemin markasına zarar vermekten başka bir şey yapmıyor. Lütfen millet, toplanın. Her iki taraf da bir araya gelir, arabuluculuk yapmayı kabul eder, birbirleriyle konuşur ve ne halt etmeye karar verirseniz verin. Ve tahkim sürecinden bir şekilde sağ çıkamazsanız, mahkemeler her zaman sizin için kullanılabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.