Alt Coinler

Cardano Balinası: Bu Altcoin Bitcoin Üzere Kıt Olacak!

Cardano topluluğuna hitap eden ADA Whale’a nazaran, ADA’nın başkan kripto Bitcoin (BTC) üzere kıt bir varlık olma potansiyeli var.

ADA Balinası’na nazaran Cardano Bitcoin üzere kıt olabilir!

Twitter’da Cardano topluluğuna hitap eden ADA Whale’a nazaran Cardano, Bitcoin’in dağılımına ve enflasyonuna yaklaşan birkaç kripto paradan biri olmaya devam ediyor. Ayrıyeten ADA balinası, başkan kriptoya gibisi bir yol izleyebileceği için ADA’nın gelecekte bir noktada hayli kıt bir varlık haline gelebileceğini düşünüyor.

ADA Whale, adil dağılımı, fiyatının birçok kişinin satın almasına müsaade verecek kadar düşük olması ve sabit arzı nedeniyle Bitcoin’in dinamiklerini gerçek bulduğunu belirtiyor. Bilindiği üzere gizemli Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakamoto da kıtlığın bedel yaratabileceğine inandığı için azamî BTC arzını 21 milyon tokenle sınırladı. Kriptokoin.com haberlerinde de yer verdiğimiz üzere 19 milyonuncu Bitcoin, Nisan ayında çıkarıldı ve yaklaşık 100 yılda çıkarılacak sadece iki milyon BTC kaldı.

Cardano, rakibi olduğu başkan altcoin Ethereum’dan farklı olarak, hudutlu bir arza sahip ve altcoin’in hayatı boyunca sadece 45 milyar ADA oluşturulabilir. CoinMarketCap bilgilerine nazaran, şu anda azamî arzın %75’ini oluşturan 33,82 milyar ADA sirkülasyonda ve şimdiye kadar 34,27 milyar ADA oluşturuldu.

Öte yandan Cardano Balinası, olumsuz piyasa şartlarının devam etmesi nedeniyle, mevcut durumda ADA’ya yüklenmenin vakti olmayabileceğini düşünüyor ve şunları söylüyor:

Bu bir ayı piyasası, bu yüzden muhtemelen aylarca çift haneli negatif getirilere hazır olun. Yalnızca uzun vadeli bir perspektiften bakmaya çalışıyorum.

Cardano’nun kapalı Vasil Test-Net’i Hard-Fork’tan evvel başlatıldı

Cardano’nun ana şirketi IOHK tarafından yayınlanan en son haftalık rapora nazaran, kapalı Vasil test net, makul bir dApps ve kullanıcı kümesiyle fonksiyonelliğini kıymetlendirmek hedefiyle başlatıldı. ADA takımı, Haziran ayında gerçekleşecek Vasil Hard Fork Combinator (HFC) aktifliği beklentisiyle konsensüse özel geliştirmeler üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Cardano Ağ Büyüme İstatistikleri, Kaynak: Essentialcardano.io

IOHK ağ büyüme bilgilerini içeren bir bilgileri paylaştı. Daha evvel 943 proje iken şu anda Cardano üzerinde inşa edilen proje sayısı 986’ya ulaştı. Cardano’da yakın vakitte toplam 88 proje başlatılırken, NFT projelerinin sayısı 5.727’ye yükseldi. Hafta boyunca, Github connect toplam 3.028, Cardano mahallî token’leri 4,9 milyonda kaldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.