Alt Coinler

“Büyük Tasfiye Olacak” Ünlü Analist: Bu Altcoin’leri Satıyorlar!

Önde gelen bir kripto para analisti, geçen haftaki altcoin çöküşünün bölüme aylarca ziyan vermeye devam edeceğini söylüyor ve yatırımcıların satış gerçekleştireceğini öngörüyor. İşte detaylar…

Uzman, bu altcoin projelerinde tasfiye bekliyor

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere LUNA, ABD dolarından ayrışan stablecoin TerraUSD (UST) ile neredeyse tüm pahasını kaybetti. UST daha sonra ağır kayıplara uğradı ve her iki kripto para ünitesinin düşüşü altcoin piyasasında dalgalanma tesiri yarattı. Weiss Ratings kripto para analisti Alex Benfield, altcoin likiditesi ve alıcı tarafındaki talebin “kurumuş” üzere gözüktüğünü söylüyor. Benfield, “Yatırımcılar yine bedel kazanmaya başladıkça, birçok proje önümüzdeki aylarda büyük kayıplara uğrayacak. Değişik vakitler bizi bekliyor,” sözlerini kullandı.

Benfield, birçok yatırımcı ve kurumun, piyasa başkanları Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) yerine Ethereum Blockchain’i ağı tarafından desteklenen altcoin’leri tasfiye etmeyi tercih ettiğini belirtti. Bu coin’lere örnek olarak Chainlink (LINK), Polygon (MATIC), Decentraland (MANA), Uniswap (UNI), ApeCoin (APE), Aave (AAVE) ve The Sandbox (SAND) gösterilebilir.

Analist, LUNA’daki çöküşe dikkat çekti: Gibisi görülmemiş

Altcoin’lerdeki düşüş hissiyatının tersine, evvelki boğa piyasasının yüksek düzeylerine yakın bir düşüş yaşadıktan sonra, Bitcoin ve Ethereum’un yükseliş belirtileri gösterdiğini belirten Benfield, “Elbette, (BTC ve ETH) fiyatları buradan düşebilir, fakat bu (BTC) piyasası tabana vurdu üzere görünüyor,” tabirlerini kullandı. Benfield, LUNA’nın ve UST’nin çöküşlerinin neredeyse gibisi görülmemişlerden biri olduğunu söyledi. Nisan ayında tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 115 dolara ulaşan LUNA, yüzde bir oranında düştü.

Benfield, “Birçok büyük hedge fonu ve kurumun LUNA ve UST’de büyük konumları vardı ve bu çöküş, birçoğunu nakit temin etmek için öteki altcoin varlıklarını tasfiye etmeye zorladı. Açıkçası, bunun piyasada dalgalanma tesirleri oldu ve başka altcoin’lerin fiyatlarının düşmesine neden oldu,” sözlerini kullandı.  Benfield, “Kripto piyasasını etkileyen makroekonomik faktörlerden zati tasa duyan yatırımcılar, Terra ekosisteminin patlamasına şahit olduklarında da paniğe kapıldılar” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.