Kripto Para

Büyük Çöküşü Öngören İsim, Yeni Altın Tahminlerini Duyurdu!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, piyasalardaki son gelişmeleri değerlendirerek çeşitli uyarılarda bulundu. İşte detaylar…

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı’ndan yatırımcılara uyarı

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere 2021’in son haftalarında piyasalar oldukça volatil bir hale gelmişti ve gram altın 1.000 lirayı aşmıştı. İslam Memiş, piyasaların geri çekileceğini öngörenlerden biri olarak gündeme gelmişti. Memiş, yakın zamnada yaptığı bir piyasa değerlendirmesinde ise 2022’de görülebileceklere yönelik açıklamalarda bulundu.

Gram altında dolar/TL kurunun takip edildiğini, altındaki mevcut geri çekilmenin kalıcı olacağını tahmin etmediğini düşünüyor. Gram altının fiyat hareketlerini kısa vadede dolar kuruna, uzun vadede ise ons altına bağladığını belirtiyor. Söz konusu dalgalanmaların alım fırsatı yarattığını söyleyen uzman isim, gram altında uzun vadeli tahmininin 1.450 lira olduğunu açıklarken; ons altının ise enflasyon ve jeopolitik riskler sonucunda 1.690-2.000 dolara yükselebileceğini öngörüyor.

Memiş, yatırımcıların yüzde 50 dolar, yüzde 50 ise altın sepeti oluşturmasını tavsiye ettiğini belirtirken bu yarı yarıya oranın oldukça önemli olduğuna dikkat çekti. Ayrıca, ABD Merkez Bankası’nın açıklama yapacağı 25-26 Ocak tarihlerine dikkat çeken Memiş, ons altının bu tarihe kadar 1.790-1.830 aralığında işlem görmeye devam edeceğini düşünüyor. 2022 yılı boyunca uzun vadeli pozisyonların korunması gerektiğini kaydeden uzman isim, kısa vadeli al-sat yapanların sert hareketlenmelerden dolayı zarara uğrayabileceğini düşünüyor. Gram altın için ise 700-800 bandının uzun vadede alım fırsatı sunduğunu belirterek analizini sonlandırıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.