Alt Coinler

Bu Web3 Coin’i Tek Haberle Çakıldı! İşte Detaylar 

Son vakitlerin en çok konuşulan Web3 coin projelerinden StepN (GMT), uygulamasını Çin’deki kullanıcıların kullanımını kapatacağını duyurdu. Altcoin’in Çin’den çekilme kararının kripto para piyasasında yayılmasıyla projenin tokeni GMT fiyatı çakıldı.

Çin’den çekilme kararıyla StepN (GMT) fiyatı sert düştü

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Web3 coin projesinin resmi Twitter hesabında yapılan paylaşıma nazaran STEPN, Çin’li kullanıcılarıyla vedalaşıyor:

Sevgili STEPN kullanıcıları: İlgili düzenleyici siyasetlere faal olarak cevap verebilmek için, STEPN yazılım kullanıcılarının bir envanterini çıkaracaktır. Çin anakarasındaki kullanıcılar bulunursa, STEPN, 15 Temmuz 2022 (UTC+8) saat 24:00’te (UTC+8) hesaplarına GPS sağlamayı durduracaktır.

STEPN duyurusuna “Bölgedeki bir GPS yahut IP pozisyonundan oturum açmayı ve hesabınızı uzun mühlet kullanmayı düşünüyorsanız, uygulama içi varlıkların idaresi konusunda kendi kararlarınızı vermenizi öneririz. Bu müddet zarfında, resmi toplumsal medya duyuruları, e-postalar, uygulama içi ikazlar vb. aracılığıyla kullanıcılara daha fazla detay bildirilecektir” halinde devam etti.

Duyurunun arkasında Web3 coin projesinin GMT tokeninin fiyatı sert bir düşüşle gün içi görmüş olduğu 1,4 dolardan 0,85 dolara kadar geriledi. Yazının yazıldığı sıralarda CoinMarketCap datalarına nazaran 84. sırada bulunan token, günlük bazda yaklaşık %36 kayıpla 0,86 dolardan süreç görüyordu. Altcoin, yaklaşık bir ay evvel 4,11 dolara ulaşarak tüm vakitlerin en yüksek düzeyine tırmanmıştı. Mevcut durumda ise bu tepeden %79 uzakta bulunuyor.

Web3 coin projesine genel bir bakış

STEPN, Solana Blockchain’deki GameFi öğelerine sahip, kendine has bir “Web3 hayat stili uygulaması”. Play-to-earn oyununun özelliklerini bir fitness uygulamasıyla birleştirerek move-to-earn ‘hareketle kazan’ isimli yeni bir kategori oluşturuyor. Kullanıcılar, yürürken yahut koşarken yahut tempolu yürürken oyun içi para kazanmak için kullanabilecekleri NFT spor ayakkabı satın alıyorlar.

STEPN, milyonlarca kullanıcıyı daha sağlıklı bir hayat üslubu izlemeye teşvik ederek fitness uygulamaları piyasasında ihtilal yaratmayı amaçlıyor. Uygulama, kullanıcıların hakikaten antrenman yaptığını kanıtlayan Proof of Move ‘hareket kanıtı’ ve işleyen bir GPS sistemi üzere çeşitli problemleri çözüyor. Ayrıyeten, STEPN kullanıcıları finansal olarak teşvik ederek, toplumsal ödül ögelerini tanıtmayı ve karbon nötrlüğüne katkıda bulunmayı amaçlıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.