Alt Coinler

Bu Solana Varsayımı Korkuttu: SOL Bu Tabanlara Oynuyor!

Solana (SOL), 26 Mayıs’ta fiyat kaybı yaşadı ve kripto para piyasasındaki daha geniş bir geri çekilme yaşanmasıyla birlikte, düşüş trendini devam ettiriyor. Analist görüşleri ise korkutucu seviyede. İşte ayrıntılar…

Solana için bu düzeyler kritik

Solana (SOL) fiyatı yaşadığı yaklaşık yüzde 13’ün üzerindeki kayıpla, iki haftanın en düşük düzeyi olan 41.60 dolara geriledi. Bilhassa, SOL/USD paritesinde, oluşumları tipik olarak bir piyasada ek aşağı taraflı hareketlerden evvel gelen klasik bir teknik model olan ayı flaması çıktı. Detaylı olarak, fiyat düşen trend çizgisi direnci ve yükselen trend çizgisi dayanağı ile tanımlanan bir aralık içinde süreç gördüğünde ayı flamaları görünür. Bu modeller, yüksek hacimlerle birlikte fiyat alt trend çizgisinin altına düştükten sonra çözülür. Teknik tahlilin bir kuralı olarak, yatırımcılar flamanın kar maksadına, evvelki bacağın alt uzunluğunu (“bayrak direği” olarak adlandırılır) kırılma noktasına ekledikten sonra karar verirler.

SOL, 25 Mayıs’ta flamanın alt trend çizgisinin altında kapandıktan sonra benzeri bir kırılma yaşıyor. Teoride, Solana’nın kar gayesi 26 Mayıs fiyatına nazaran yaklaşık yaklaşık yüzde 45 düşüşle 23 dolara yakın. Bununla birlikte, SOL’un ayı flaması kırılımı, hacimlerde bir artış olmadan ortaya çıkıyor ve bu da yatırımcıların harekete tam olarak ikna olmadıklarını gösteriyor.

Bu, token’in, flamanın alt trend çizgisini direnç olarak yine test etmesini isteyebilir. Ayrıyeten, trend çizgisinin takviye olarak başarılı bir formda yine alınması, bir sonraki üst taraflı maksat olarak 20 günlük üstel hareketli ortalamayı (20 günlük EMA; yeşil dalga) 57,59 dolar düzeylerine getirirken, ayı flaması kurulumunu geçersiz kılma riski taşıyor. Aksine, bir geri çekilme, SOL’nin 23 dolara yakın kar amacını göz önünde tutabilir ve 35.50 dolar ile 12 Mayıs’ta keskin bir toparlanmadan evvel gelen fiyat tabanı süreksiz dayanak fonksiyonu görebilir.

Bu düzey, yatırımcılar için giriş noktası olabilir

SOL ayrıyeten, çok aylı yatay ve yükselen trend çizgilerinden oluşan bir dayanak birleşme noktasına yakın süreç görüyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, 45,75 dolara yakın yatay trend çizgisi, Nisan-Ağustos 2021 ortasında direnç vazifesi gördü ve daha sonra Ocak 2022 ile Mart 2022 ortasında aksine dönerek dayanak düzeyini oluşturdu. Birebir vakitte, yükselen trend çizgisi, Mart 2021’den bu yana SOL’un uzun düşüş teşebbüslerini sonlandırıyor.

İki trend çizgisi birleştiğinde, uzun vadeli üst taraflı bir görünüme sahip yatırımcılar için ruhsal bir giriş noktası haline gelebilirler. Bu, SOL’nin bir sonraki üst taraflı maksadına 79 dolara yakın toparlanması manasına geliyor ve bu tıpkı vakitte birkaç ay boyunca düşen trend çizgisi direnciyle de örtüşüyor. Öte yandan, Solana piyasasında devam eden bir satış, üstteki ayı flaması kurulumunda tartışıldığı üzere, SOL’nin öbür bir büyük düşüş riski taşıyacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.