Alt Coinler

Bu NFT Coin Hacklendi: Çok Sayıda NFT Çalındı!

Moonbirds NFT, bir hacker’ın 750 ETH bedelinde 29 NFT kesimini çalmasıyla vuruldu. Ethereum tabanlı NFT coin, 1,5 milyon dolarlık kayıpla karşı karşıya.

NFT projesi ‘Moonbirds’ hack saldırısı altında

Bilgisayar korsanları, Moonbirds’de bir kimlik avı soygunu gerçekleştiriyor. Şu anda kripto kümesinin üyeleri, NFT sahiplerini uyarmak için Twitter’da devam eden bu kimlik avı soygunu hakkında ihtar iletileri gönderiyor.

Hacker(lar)ın kimliği şimdi bilinmezken, ‘@0xLosingMoney’ lakaplı bir Twitter kullanıcısı dolandırıcıyı tanıdığını tez etti. Bir dizi tweet’te @0xLosingMoney, öteki bir Twitter kulllanıcısı ‘@Dvincent_’ için kimlik avı saldırısının gerisinde olduğu argüman edilen bir kişi olarak bahsetti.

NFT coin piyasası soygunlarla uğraş ediyor

Piyasaya vilayet sürüldüğünden bu yana, Moonbirds soygun taarruzlarından geçiyor. 9 Nisan’da, resmi Twitter hesabından Moonbirds, müşterilere sadece resmi web siteleri hakkında bilgi veren bir ihtar yayınladı.

Bu Moonbirds misyonu aracılığıyla toplanan nakit, NFT sanatkarlarını ve yaratıcılarını toplu olarak bir ortaya getiren True Ventures takviyeli bir Web3 medya şirketi olan PROOF Holdings’e gidiyor. OpenSea datalarına nazaran, 6.500’den kişi şuanda halihazırda Moonbirds NFT’lerine sahip. Bu dijital koleksiyonların temel kıymeti ETH 23, kaba 43 bin dolar.

NFT hack haberleri

Bilgisayar korsanları, kripto ve NFT alanlarında canlı kalmaya devam ederek zararsız ve şüphelenmeyen insanları kandırmaya çalışıyor. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Nisan ayında, en az 54 Bored Ape Yacht Üyeliği (BAYC) NFT’si bir hack akınında çalınmıştı ve bunun taban bedelinin 13,7 milyon dolara (kabaca 105 crore) yaklaştığı bildirildi.

Bilgisayar korsanı, BAYC web sitesinin bir kopyasına geçersiz bir köprü gönderdi ve tıklayıcıları, düzmece bir airdropta yer almanın bir yolu olarak MetaMask cüzdanlarını dolandırıcıların ceplerine takmaya yönlendirdi. Bir kimlik avı saldırısı, ayrıyeten NFT’lerin fiyatını OpenSea’den 1.7 milyon dolar tüketti. Bu durumda, saldırgan(lar) OpenSea müşterilerini kimlik avı e-postaları yahut web siteleri yoluyla makûs hedefli iletileri dijital olarak imzalamaya yönlendirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.