Kripto Para

Bu Bitcoin İddiaları Korkuttu: O Sayılar Bekleniyor!

Tarih tekerrür ederse, önder kripto para ünitesi Bitcoin (BTC), 2020 boğa piyasasından bu yana görülmeyen düzeylere geri dönebilir. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz.

Bu senaryo gerçekleşirse Bitcoin 15.500 dolara düşebilir

24 Mayıs’ta yayınlanan ve Bitcoin’in 200 haftalık hareketli ortalaması (WMA) ile etkileşimini inceleyen yeni bir tahlile nazaran, Bitcoin taban fiyat amacı 15.500 dolar ile 19.000 dolar ortasında olabilir. Tanınan yatırımcı ve analist Rekt Capital, bir Twitter gönderisinde, BTC/USD’nin 200WMA’yı yine test etmek için düşmesi durumunda neler olabileceğini açıkladı. Bitcoin’in tarihi boyunca bir can simidi olan 200WMA, hiçbir vakit kesin olarak kırılmamış olan daima yükselen bir son takviye çizgisidir. Şu anda 22.000 dolar civarında olan düzey, ayı piyasaları kelam konusu olduğunda, çizgi üzere davranmaya devam ettiğini gösteriyor.

Analist fiyatın buralara gerilemesinin çok makûs olduğunu ve kelam konusu hareketli ortalamanın takviye olarak kalmaya devam etmesi gerektiğini belirtiyor. Rekt Capital tıpkı vakitte bu düzeyin tarihi bir alım fırsatı olduğuna dikkat çekiyor. Bununla birlikte, bu fitiller spot fiyatın yüzde 28’ine kadar çıktı, yani artık emsal bir fitil gerçekleşirse, Bitcoin 15.500 dolara ulaşacak. Analist, bahis ile ilgili şunları söyledi:

BTC, 200-MA’nın altında yüzde -14 ila yüzde -28 oranında fitil yapma eğilimindedir. Ve BTC 200-MA artık 22.000 dolarlık fiyat noktasını temsil ettiğinden… 200-MA’nın altında yüzde -14’lük bir aşağı istikametli fitil, ~ 19.000 dolarlık bir fiyat ile sonuçlanacaktır. Ve şayet BTC, Mart 2020’de 200-MA altındaki aşağı taraflı fitil derinliğini tekrarlayacak olursa, 15.500 dolarlık fiyat noktasını tekrar ziyaret edebilir.

Bu düzeylere dikkat

Rekt Capital, tüm vakitlerin en yüksek düzeylerinden ve Bitcoin’in bu ayki death cross’dan gelen tarihî düşüşleri inceledi ve 22.700 dolarlık bir BTC fiyat maksadı üretti. Bu düzey neredeyse mevcut 200WM’de. Analist mevzu ile ilgili şunları söyledi:

BTC yavaş yavaş 200-MA’ya yaklaşıyor. Tarihi olarak, 200-MA, uzun vadeli BTC yatırımcıları (yeşil yuvarlaklar) için büyük yatırım getirisi ile mükemmel fırsatlar sunma eğilimindedir. BTC hakikaten 200-MA takviyesine ulaşırsa… Dikkat etmek makul olur.

Stoktan akışa Bitcoin fiyat modellerinin yaratıcısı olan bir öteki tanınan analist PlanB de uzun vakittir 200WMA’nın dayanak rolü üstlendiğini savunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.