Alt Coinler

Bu Altcoin’e Büyük Şok: Polis İncelemesine Alındı!

Filecoin (FIL) fiyatı, ardındaki en büyük firma Çin’de polis soruşturması altına girdiğinden, son 24 saat içinde yaklaşık %4 düştü. İşte merkezsiz depolama odaklı altcoin projesi hakkında ortaya atılan iddialar…

Dolandırıcılık haberleri ortasında altcoin fiyatı %4 düştü

Shikongyun-Filecoin’in en büyük firmasının işvereni Lai Chuhang, Guangxi polisi tarafından dolandırıcılık ve bir ponzi şeması düzenleme kuşkusuyla tutuklandı. Kriptokoin.com haberlerinde yer verdiğimiz üzere, Kasım ayında, birkaç Çinli Filecoin şirketi polis tarafından ponzi ve FIL madencilik dolandırıcılığı yürüttüğü için soruşturma altına almıştı. Polis, dolandırıcılığa karışan yaklaşık 30 kişiyi tutukladı ve 50 milyon dolardan fazla paraya el koydu.

Çin, Filecoin şirketleri üzerindeki baskıyı sürdürüyor

Filecoin madencilik havuzlarını işleten Çinli şirketler, kuşkulu ponzi şemaları nedeniyle polis soruşturması altında bulunuyor. Birinci Filecoin lansmanı sırasında, birkaç aracı projeye iştiraki artırmak için ponzi şemaları yürüttü. 2019’da Çin medyası, bir ponzi şemasının yaklaşık 300 milyon dolar topladığını bildirdi. Shikongyun, en büyük Filecoin madencilik havuzu ‘Space-Time Cloud’u işleten en büyük şirketlerden biridir. Teknik hesap ve yetki polise devredilmiş olup, incelemenin tamamlanmasının akabinde hizmetlere devam edebilecek.

Kimi yöneticiler, araştırmak ve ispat toplamak için polisle hâlâ işbirliği yapıyor. Bu ortada, çok sayıda çalışan hususla ilgili polisle işbirliği yaptıktan sonra işlerine geri döndü. Filecoin (FIL) fiyatı, dolandırıcılık ve dolandırıcılık raporlarının ortaya çıkmasından sonra Eylül ayından bu yana daima olarak düştü. Fiyat bu dokuz ayda yaklaşık %90 kıymet kaybederek 113 dolardan 8 dolara ulaştı. Aslında, Mayıs ayı başlarında kripto piyasası çöküşü de FIL fiyatının değerli ölçüde düşmesine neden oldu. Yazım sırasında, 8.18 dolardan süreç görüyor ve son 24 saatte süreç hacmi %32 düştü.

Lockheed Martin, Filecoin vakfı ile muahedeye vardı

FIL fiyatı düşmeye devam ederken, havacılık şirketi Lockheed Martin ve Filecoin Foundation, bilgi indirmelerini hızlandırmak ve ağ iştirakçilerinin bilgi tutmasına yahut paylaşmasına müsaade vermek için InterPlanetary File System (IPFS) node çalıştırma planlarını duyurdu. FIL fiyatı, haberin akabinde yaklaşık %2 düşüşle dalgalanmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.