Alt Coinler

Bu Altcoin’de Milyoner Erimesi: Yüzde 43 Düştü!

Geçen yıl göğüs tabanlı altcoin Dogecoin’in (DOGE) popülaritesindeki artış, birçok ferdî yatırımcıyı milyonerlere dönüştürdü. Lakin milyonerlerin sayısı, son vakitlerde yaşanan kıymet kaybı ile hayli geriledi. İşte veriler…

DOGE milyonerlerinin sayısı keskin düştü

Dogecoin (DOGE) milyonerlerinin sayısı 2022’nin başından bu yana kıymetli ölçüde azaldı. Arşivlere bakıldığında 1 Ocak’ta 1.341 DOGE milyoneri varken, 27 Mayıs’ta 646 Dogecoin milyoneri vardı. Bilhassa, altı aydan kısa bir müddet içinde gerçekleşen düşüş, kripto para ünitesi bilgi izleme platformu BitInfoCharts’tan alınan istatistiklere nazaran yüzde 43.03’lük bir düşüş oldu.

Göğüs tabanlı kripto para ünitesinin birinci tekrar canlanmasının, 23 Nisan ile 4 Mayıs 2021 ortasındaki iki hafta içinde varlıktaki milyoner yatırımcı sayısının iki katına çıkmasına neden olduğunu belirtmek kıymetlidir. Milyonerler, her biri en az 1 milyon dolar kıymetinde 2.866 Dogecoin cüzdanına sahipti. Yazım sırasında DOGE, yüzde 5.3’lük bir yükseliş ile 0.081 dolardan el değiştiriyor. Kripto para, 8 Mayıs 2021’de 0.73 dolarlık rekora ulaşmıştı.

Altcoin fiyatları, Bitcoin’deki düşüşten etkilendi

Son vakitlerde, global kripto piyasası çok fazla aşağı taraflı baskıyla karşı karşıya kaldı ve öteki birçok altcoin üzere Dogecoin de Bitcoin’in düşüşünden büyük ölçüde etkilendi. Durum, birçok kripto yatırımcısını genel piyasa hakkında temel bilgilerden mahrum olmakla suçlayan Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus’in de dikkatini çekti. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere bilhassa, bu ayın başlarında bir dizi tweet’te Markus, kriptodaki insanların yüzde 70’inin “kesinlikle hiçbir fikrinin” olmadığını ve piyasa temellerini anlamadığını sav etti.

Dogecoin’in gelişmesine yol açan nedenlere karşın, kripto para ünitesi büyük bir muvaffakiyet elde etti ve milyonlarca yatırımcının ve hatta Elon Musk üzere değerli isimlerin ilgisini çekti. En son datalar, büyüme suratının yavaşlamasına karşın kripto paranın popülaritesinin azalmadığını gösteriyor. Bir rapora nazaran, Google Trends tarafından sağlanan datalar, Dogecoin için yapılan aramaların Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en tanınan arama olduğunu gösteriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.