Alt Coinler

Bu Altcoin İçin Korkutan Tahmin: Yakında Bu Diplere Kayabilir!

Kripto piyasası Pazar günü toplansa da, geçen haftaya göre altcoin fiyatlarında %20’nin üzerinde düşüşler söz konusu. Solana (SOL) ise günlük grafiğinde onaylanmış bir baş ve omuz formasyonu eşliğinde 70 dolara işaret ediyor. Analist Yashu Gola’ya göre formasyon %45’ten fazla düşüşe işaret ettiğinden bu seviye önümüzdeki haftalarda görülebilir.

Altcoin fiyatı 87.73 dolar kritik destek seviyesine yaklaştı

Aşağıdaki grafik, SOL fiyatının Eylül 2021’de yaklaşık 217 dolara yükseldiğini, 134 dolara yakın destek seviyesine düştüğünü ve ardından Kasım 2021’de 260 dolar rekor seviyeye yükseldiğini gösteriyor. Bu haftanın başlarında, 87.73 dolar ile 2022’nin en düşük seviyesine kırılmadan 134 doları test etmek için geri döndü. Fiyat hareketinin bu aşaması, art arda üç tepe içeren bir düşüş eğilimi modeli oluşturuyor ve ortadaki 257 dolar civarında (baş olarak adlandırılır) diğer ikisinden 200 ila 210 dolar civarında daha yüksek çıkıyor ( sol ve sağ omuzlar). Bu arada, SOL’un üç zirvesi, boyun çizgisi olarak adlandırılan 134 dolarda ortak bir destek seviyesinin üzerinde durdu. Bunun altına bir düşüş, baş ile boyun çizgisi arasındaki maksimum mesafeye eşit uzunluktaki seviyeye doğru uzun bir düşüş eğilimini işaret eder. SOL’un durumunda, mesafe 137 dolar civarında, bu da baş ve omuz fiyat hedefini yaklaşık 170 dolar tutuyor.

Şimdiye kadarki eğilim

Düşüş görünümü, Solana fiyatının bu hafta %22’den fazla düşmesiyle geldi. Devam eden kripto piyasasındaki düşüşün merkezinde, Fed’in bir ayda 120 milyar dolarlık varlık satın alma programını gevşetme kararı ve ardından 2022’ye yayılan üç veya daha fazla faiz oranı artışı yer alıyor. Analiste göre kripto piyasası önümüzdeki günlerde düşüş eğilimini sürdürürse, SOL fiyatı da baş ve omuz kurulumunu doğrulama riski altında olacak.

SOL’un kısa vadeli görünümü

SOL’un daha uzun zaman çizelgesi grafiği, uzun süreli düşüş kurulumuna doğru eğilirken, kısa vadeli görünümü nispeten yükseliş gösteriyor. Analiste göre bu ki faktörden kaynaklanıyor:

  • Birincisi, SOL fiyatı, Eylül 2021’deki aşağı yönlü girişimlerini sınırlamada etkili olan 116 dolar kritik destek seviyesine düştü.
  • İkincisi, günlük RSI 30’un altına düştü – klasik bir satın alma sinyali.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.