Kripto Para

BTC, SHIB Değil! Ünlü CEO: Bu Çok Kâr Getirecek!

“Altın, gençler de dahil olmak üzere madenciler için yeterlidir, büyük karlar elde edilebilir” diyen First Mining Gold Corp. CEO’su Dan Wilton’a nazaran, altın fiyatları son iki yılda yükseldi ve bu, artan maliyetlere karşın madenciler için düzgün. Öte yandan bu devirde Bitcoin (BTC) fiyatı tepelere tırmansa da, doruktaki pahasının yarısından fazlasını kaybetti.

Dijital altın BTC gerilerken, altın orta vadede âlâ performans gösterdi

First Mining Gold, Ontario ve Quebec’teki altın madenciliği projelerine odaklanan bir altın geliştiricisi. Şirketin Springpole Projesi’nin 3,8 milyon ons altına sahip olması bekleniyor. Wilton, orta vadede altının güzel performans gösterdiğini söylüyor:

Bu enflasyonist basamağa giriyoruz ve aslında altın fiyatını gördünüz, bilirsiniz, 2019’da olduğu yerden 1.300 dolar düzeyinde yükseldi. Biliyorsunuz, artık altın 1.800 dolarda ve birkaç defa 2.000 dolar, 2.100 doları test etti.

Wilton, sondaj müteahhitleri, materyal ve güç maliyetleri de dahil olmak üzere madencilik maliyetlerinin arttığını belirtiyor. Ayrıyeten madencilik sanayisindeki demografiye dikkat çekiyor:

Gençleri endüstride çalışmaya çekmek nitekim sıkıntı ve iki haftalık müsaadeli, uzak bir kampta rotasyona gitmek ve çalışmak isteyen insanları çekmek giderek zorlaşıyor.

“Altın fiyatı 1.800 dolarda kalsa bile, madencilikte hala fırsatlar var”

Artan maliyetlere karşın Wilton, altının 2015’in en düşük düzeyi olan 1.000 dolara geri dönmesinin pek mümkün olmadığını da kelamlarına ekliyor. Altın fiyatı 1.800 dolarda ‘stabil’ kalacak olsa bile, madencilikte hala fırsatlar olduğunu söylüyor. Wilton, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Birçok insanın şu anda takdir etmediği şey, kıdemli altın üreticilerinin rekor seviyede hür nakit akışı getirisi ile süreç yapması. Altın döngüsünün rastgele bir noktasında asla bu türlü hür nakit akışı yaratmadılar. Siz son ​​birkaç yılda maliyet enflasyonu tarafından aşınmaya başlayan marjlar görüyorsunuz, fakat bu marjlar rekor düzeylerde.

Yazının yazıldığı sıralarda CoinMarketCap bilgilerine nazaran Bitcoin (BTC), günlük bazda %1 kayıpla 29.431 dolardan süreç görürken, başkan kripto tüm vakitlerin en yüksek düzeyinden %57 uzakta bulunuyor. Spot altın fiyatı ise hafif düşüşle 1.850 dolar düzeyinde bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.