Kripto Para

Borsalardan çıkan Ethereum ölçüsü artmaya başladı

Investing.com – Geçen hafta kripto para borsalarından çıkarılan Ethereum ölçüsü 5,7 milyar dolar olmasına rağmen borsalara aktarılan ölçü 4,8 milyar dolarda kaldı. 

Ethereum çıkışlarındaki keskin artışla en büyük ikinci kripto paranın net borsa akışının eksiye dönmüş oldu. Genel kanı ise büyük yatırımcıların fiyat yükselişi beklediği devirlerde borsalardan kripto para çıkarmasına karşılık düşüş beklentisi içine girdiklerinde satış maksadıyla borsalara varlık taşıması olarak görülüyor. 

Ethereum’un kripto para borsaları akışına bağlı olarak en az 10 Ethereum tutan adreslerinin sayısı da bugün son 16 ayın en yüksek düzeyi 290.162 adede ulaştığı bildirildi. 

Glassnode’dan gelen bilgiler büyük Ethereum yatırımcılarının en büyük altcoini harici cüzdanlarına taşıdığını gösteriyor. Öbür yandan son fiyat düşüşünde toplam Ethereum balina sayısında artış kaydedildiği de öteki bir anekdot olarak kaydedildi.

Bu ayrıntıya nazaran büyük Ethereum yatırımcıları, son piyasa düşüşündeki durumlarını korurken ağdaki süreç faaliyetinde ise son 1 ayda önemli bir düşüş görüldü. Glassnode bilgileri, günlük Ethereum süreç sayısının 44,6 milyon ile son bir ayın en düşük düzeyinde olduğunu gösteriyor.

Geçmiş datalar, borsalara giren ve çıkan kripto varlık hareketlerinin, fiyat hareketini etkileme de değerli bir tesire sahip olduğunu gösteriyor. Öteki yandan Ethereum ağında önümüzdeki yaz periyodunda hareketli vakitler görülecek. 

Geçen hafta Vitalik Buterin, her şey yolunda giderse pay ispatı konsensüs sistemine geçiş için son kademe olan ve Merge olarak isimlendirilen zincir birleşiminin Ağustos ayında gerçekleşebileceğini duyurdu. Haziran ayında ise bu birleşmenin test edileceği Ropsten Tesnet’i devre alınacak. 

Ethereum fiyatında son durum

Ethereum (ETH), geçen hafta yüzde 5’e yakın bedel kaybıyla haftayı 2.044 dolarda kapattı. Mayıs ayında görülen yüzde 10 ve yüzde 15’lik haftalık kayıpların akabinde düşüşün suratının yavaşladığı görüldü. 

Yeni haftaya hafif alıcılı başlayan Ethereum (ETH), akşam saatlerinde yanlışsız yüzde 1,65 oranında yükselişle 2.078 dolardan alıcı buluyordu. Ethereum, son iki haftadır en son Haziran – Temmuz 2021 devrinde görülen fiyat aralığında süreç görüyor. 

Muharrir: Günay Caymaz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.