Kripto Para

Borsalara 40 Bin Bitcoin Boşaltıldı! Neler Bekleniyor?  

En son on-chain bilgiler, ferdî ve daha büyük yatırımcıların enteresan çıkışlarını ve son çöküş sırasında Bitcoin (BTC) varlıkları açısından davranışlarını ortaya koyuyor. IntoTheBlock dataları, 1 Mayıs’tan bu yana yaklaşık 40.000 BTC’nin borsalara girdiğini gösteriyor. Bu, satış baskısını artırsa da, Bitcoin aslında çok kıymetli bir işaret olan 28.000 doların üzerinde kalmayı başardığı için birtakım düzgün haberler var.

Bir haftada kripto borsalarına 40 bin Bitcoin (BTC) yatırıldı

Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere, haftalarca 40.000 doların üzerine çıkamayan Bitcoin, geçen hafta Terra-LUNA-UST fiyaskosunun ortasında yörüngesini bilakis çevirdi ve 15.000 dolar düşüşle Aralık 2020 sonundan bu yana en düşük fiyat durumu olan 25.300 dolara bir noktada yaklaştı.

Bu, Covid-19 çöküşünden bu yana en ağır “aşırı korku” düzeylerini gösteren Kaygı ve Açgözlülük Endeksi ile piyasalarda kitlesel paniğe yol açtı. Doğal olarak, birçok yatırımcı, çoklukla ayı eğilimi olarak görülen borsalarda varlıklarını yatırmak için ivedi etti.

IntoTheBlock’tan alınan bilgilere nazaran, trade platformlarına yaklaşık 40.000 BTC gönderildi. Analitik platformu, bunun ‘yaşamakta olduğumuz aşağı taraflı satış baskısı’ ile çakıştığını ileri sürüyor. Bu artan satış baskısına karşın şirket, Bitcoin’in ‘28 bin doların üzerinde kalmayı başardığını’ açıkladı. Dahası, kripto para ünitesi birkaç gün evvel 31.000 doların üzerine çıktı lakin üst gerçek devam edemedi. IntoTheBlock, Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı:

Borsalara yapılan BTC mevduatı 11 Mayıs’tan bu yana değerli ölçüde arttı. Yaklaşık 40.000 BTC, borsalara giriş olarak tespit edildi. Bu, deneyimlediğimiz aşağı taraflı satış baskısı ile örtüşüyor. Buna karşın, Bitcoin 28 bin doların üzerinde kalmayı başardı.

Ferdî yatırımcı Bitcoin’de taban düzeyleri satın aldı

BTC’nin günler içinde bedelinin %30’dan fazlasını kaybettiği bu çeşit çok oynaklık durumlarında, ferdi yatırımcılar ekseriyetle sahneye akın eder. Fakat, IntoTheBlock datalarına nazaran bu sefer durum bu türlü görünmüyor.

BTC’yi 30 günden daha kısa bir mühlet tutan adresler 8 Mayıs’ta artmaya başladı ve artmaya devam etti. Şirket, bu varlıkların ekseriyetle ‘fiyat hareketini takip ettiğini ve ziyanına sattıklarını, lakin bakiyelerini 7 gün içinde 1,47 milyon BTC’den 1,78 milyon BTC’ye çıkardıklarını’ kabul ediyor:

Ferdi, BTC düşüşünü satın alıyor. Traderlar tarafından tutulan bakiye – <30 gün tutan adresler, 8 Mayıs’tan bu yana artıyor. Bu adresler tarihi olarak fiyat hareketini takip eder ve ziyana satarlar. Fakat bakiyelerini 7 gün içinde 1,47 milyon BTC’den 1,78 milyon BTC’ye yükselttiler.

Bu sefer düşüşü satın alanların yalnızca kişiseller olmadığını belirtmekte yarar var. BTC’yi yasallaştıran birinci ülke olan El Salvador, en son geri çekilme sırasında varlığına 500 BTC daha ekledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.