Borsa

Borsa İstanbul, bugün de yükselişine devam etti

Investing.com – Borsa İstanbul dünkü olumlu seyrinin devamı olarak bugün de alıcılı hareket etti. BIST 100 endeksi, kapanışa yanlışsız yüzde 1,50 yükselişle 2.454 puana yükseldi. 

Borsa İstanbul, günü artıda kapatmaya hazırlanırken ABD borsaları da güne olumlu başladı. Nasdaq borsasındaki yüzde 2 yükselişe karşılık Dow Jones ve S&P 500 yüzde 1,5 yükselişle devam ediyor. Avrupa piyasaları da olumlu seyrini sürdürüyor. 

Borsa İstanbul’da bugün en çok talep gören bölümler ortasında yüzde 2’nin üzerinde paha artışıyla ulaştırma, perakende ticaret, faktöring, telekomünikasyon ve hizmet dalları yer alıyor. Gayrimenkul yatırımları ise bugün yüzde 0,5 kıymet düşüklüğü görerek ekside olan tek dal olarak kaydedildi. 

Bankalar, yüzde 1’e yakın kıymet artışına sahipken holding, yüzde 1,1 oranında yükselişle kapanışa hakikat ortalamanın altında bir yükselişe sahipti. 

Günün öne çıkan pay senetleri

Güne yüksek süreç hacmiyle başlayan THY ve Şişecam (IS:SISE), gün uzunluğu etkinliğini korurken Karsan (IS:KARSN), Koza Altın (IS:KOZAL) ve Arçelik (IS:ARCLK) payları, en yüksek süreç hacmine sahip başka pay senetleri oldu. 

Bugün tavan fiyattan süreç gören Teşebbüs Elektrik, Oyak Yatırım, MLP Sıhhat Hizmetleri A.Ş. (IS:MPARK), Karsan Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. (IS:KARSN) ve Rodrigo Dokuma Sanayi ve Ticaret A.Ş. (IS:RODRG) payları en çok kazandıran pay senetleri oldu. 

Borsa İstanbul genelinde olumlu seyir devam ederken taban fiyatına yakın süreç görerek en çok kaybettiren pay senetleri ise Kizilbuk Gayrimenkul, Mepet Metro (IS:METRO) ve Nurol GYO oldu.

Müellif: Günay Caymaz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.